Oficjalna strona Fundacji Emanio Arcus. Poprawa bezpieczeństwa poprzez informację, edukację i profilaktykę
Inwestycje drogowe - województwo lubuskie

Inwestycje drogowe – województwo lubuskie

Inwestycje drogowe – województwo lubuskie

Jeśli chodzi o autostradę A18, to aktualnie przygotowywana jest dokumentacja potrzebna do rozpisania przetargu na budowę drugiej jezdni, która pozwoli traktować trasę A18 jak prawdziwą autostradę. Prace będą podzielone na trzy etapy: węzeł „Olszyna” – węzeł „Żary” o długości 23,267 km, węzeł „Żary” – granica woj. lubuskiego i dolnośląskiego o długości 26,1 km oraz granica województwa lubuskiego i dolnośląskiego – węzeł „Golnice” o długości 21,533 km. Wartość całej inwestycji szacowana jest na miliard złotych. Nie wiadomo dokładnie, kiedy rozpisany zostanie przetarg, jednak można się spodziewać, że nastąpi to niebawem, gdyż trasa A18 jest niezwykle istotna w kontekście ruchu przemysłowego i turystycznego. Ostatnią z ważniejszych dróg przebiegających przez województwo lubuskie jest autostrada A2. Została ona oddana do użytku w 2012 roku. Całkowity koszt przygotowania projektu i przeprowadzenia inwestycji wyniósł 1.6 miliarda euro.

Inwestycje drogowe - województwo lubuskie

Inwestycje drogowe – województwo lubuskie

Inwestycje drogowe – województwo lubuskie

To już wszystkie inwestycje prowadzone w województwie lubuskim przez GDDKiA. Jak widać, większość prac została zakończona, a prowadzone nadal inwestycje zmierzają ku końcowi. W kolejnym tekście przyjrzymy się inwestycjom drogowym prowadzonym w województwie wielkopolskim. Zapraszam.

Źródło: GDDKiA
Zdjęcia: Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21) (Own work) [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons, Michiel1972 (Own work) [CC BY-SA 3.0 or GFDL], via Wikimedia Commons, Maattik (Own work) [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons, Felouch Kotek (Own work) [CC BY-SA 4.0], via Wikimedia Commons

Zobacz także: Inwestycje drogowe – województwo podlaskie