Parkowanie – jak sobie z nim radzić?

Uczenie się parkowania w różnych warunkach dla kierowcy - poznaj sposoby bezpiecznego parkowania z Parkowanie

1622

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

jak parkować?

Parkowanie – jak sobie z nim radzić?

Każdy kierowca musi przez to przejść, a mianowicie musi się nauczyć parkować w różnych, czasem dość trudnych warunkach. Niektórzy radzą sobie z tym lepiej, inni nieco gorzej. Parkowanie, jak nauczyć się dobrze i przede wszystkim bezpiecznie parkować samochód?

Przed przystąpieniem do praktycznego egzaminu na prawo jazdy każdy podczas kursu ma obowiązek nauczyć się prawidłowego parkowania. Jednak nawet jeżeli uda się zdać za pierwszym razem, dla niektórych ten manewr jeszcze przez długi czas stanowi nie lada wyzwanie. Są jednak sposoby, dzięki którym możemy się podszkolić i w terenie nie zaliczać wpadek.

Na początku nauki najlepiej jest znaleźć miejsce, w którym bezpiecznie będziemy mogli potrenować. Bardzo dobrze sprawdzają się place do nauki jazdy, parkingi przy osiedlach czy też centrach handlowych. Wybierajmy miejsca, gdzie jest mało samochodów, tak abyśmy mieli większy komfort i nie narażali innych pojazdów na stłuczki.

Parkowanie – może pomoc doświadczonego kierowcy?

Masz zaufanego kierowcę z długoletnim stażem? Zabierz go ze sobą! Taka osoba zawsze może udzielić Ci cennych wskazówek, opowiedzieć jak sama sobie radziła z takim manewrem i na co należy zwracać szczególną uwagę. Jeżeli faktycznie parkowanie auta stanowi dla nas duży problem i widząc jedyne wolne miejsce, znajdujące się pomiędzy dwoma innymi autami, od razu wpadamy w panikę, to nasz pasażer zawsze może wyjść z samochodu i pomóc nam ocenić sytuację z zewnątrz.

parkowanie równoległe - przykład
parkowanie równoległe – przykład

Kiedy już nieco się podszkolimy i zaczniemy parkować w miejscach, gdzie samochodów na parkingu jest więcej, pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniej odległości między pojazdami. Jest to błąd bardzo często popełniany, nawet wśród długoletnich kierowców. Nie parkujmy na siłę, gdzie od innych samochodów dzieli nas zaledwie kilka centymetrów. Ustawmy nasze auto tak, abyśmy zarówno my jak i właściciele pobliskich samochodów mogli bez problemu dostać się do środka. A jeżeli wydaje nam się, że miejsca jest zwyczajnie za mało, najlepiej znaleźć inny parking. Ale małe Renault Zoe zaparkuje prawie wszędzie choć inni robią to ciekawiej czyli Mistrzowie Parkowania.

Na koniec pamiętajmy, że nikt na samym początku nie jest idealnym kierowcą i każdy uczy się na błędach. Im więcej jeździsz, tym więcej potrafisz. Trening czyni mistrza!

przeczytaj o Blokady na kołach i wymuszanie mandatów

 

 

nowa technologia to nie tylko auta ale i zegarki, znasz Garmin MK2S?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia