Volkswagen Golf dsg tsi ze skrzynią automatyczną

564

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Volkswagen Golf 1,4 tsi

Volkswagen Golf dsg tsi

Golf, golf, golf i to jeszcze 7! Mam co najmniej dwóch kolegów, którzy byliby gotowi pokroić się za to auto. Oczywiście z przyjemnością wysłałam im to zdjęcie, jak tylko wjechał na redakcyjne podwórko: Volkswagen Golf 1,4 tsi

Zazdrości nie było końca, i dobrze mi z tym! Golfy mają coś w sobie. Z ilością fanatyków i wielbicieli mogą się spokojnie mierzyć z Porsche czy Mercedesem. Okazuje się, że osiemnastoletni panowie, którzy czekają z utęsknieniem na prawo jazdy, zamiast BMW zaczęli wybierać właśnie Golfa. Nie ma, co się dziwić, auto jest Ś W I E T N E!!!

Wyglądem oczywiście przypomina wszystkie poprzednie generacje, jest nieco dłuższy, większy, ale to właściwość każdego nowego modelu. Generalnie można zastanawiać się gdzie są te zmiany, bo na pierwszy rzut oka tego nie widać. Momencik, wystarczy wsiąść do środka i wszystko staje się jasne! Zmiana platformy modułowej to po pierwsze zmiana rozmiaru, wagi, aż w końcu zmiana ceny. Podobno jest to początek pozytywnego wpływu na koszt zakupu w salonie. 100 kg. to niby nie tak dużo, ale pozwoli osiągać zawrotną szybkość i to, co najważniejsze, czyli zmniejszyć spalanie. To także więcej miejsca i przestrzeni w kabinie. Pasażer będzie podróżował z niesamowitą przyjemnością.
W aucie bez problemu zmieści się pięć osób.

Najbardziej zauważalna zmiana to tylna kanapa, która znacząco powiększyła swój obszar użytkowy. Miejsca jest zadowalająco dużo, aby spokojnie usiąść i w komfortowych warunkach podróżować. To cecha, na którą coraz częściej zwraca się uwagę. Nastały czasy, kiedy oprócz bezpieczeństwa zależy nam na wygodzie, komforcie, a także odpowiednim designie. Skoro już za coś płacimy ma to być dobre i ładne. Sama funkcjonalność traci na wartości.

Volkswagen Golf dsg tsi

Volkswagen Golf dsg tsi – jakość

To jeden z tych samochodów, które wyróżniają się ciągłością stylistyczną. Jest ich niewiele, bo w przypadku modeli innych marek bywa, że trudno stwierdzić czy mówimy o tym samym aucie tylko nowszej generacji. W tym przypadku stwierdzimy to bardzo szybko i bez żadnych przeszkód. Według producenta zmienia się przede wszystkim stopień bezpieczeństwa i wydajności i na to trzeba zwrócić uwagę. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to namnożyło się sporo systemów, m.in.: hamulec wielokolizyjny, przy zderzeniu, samochód hamuje i nie ma możliwości żeby obił się ponownie np. o ogrodzenie itd. Ponad to jest tempomat z radarem, który sygnalizuje dopuszczalną prędkość oraz system ostrzegający przed niekontrolowaną zmianą pasa ruchu.

We wnętrzu cieszy oko, jakość wykonania i poziom użytych materiałów. Jest naprawdę wysoki. Choć może przeszkadzać mnogość przycisków i funkcji komputera pokładowego. Początkowo ciężko się połapać i rozwikłać zagadkę, które w zasadzie są nam potrzebne do jazdy albo podczas jazdy.
Jak się jeździ? Dobrze, bardzo dobrze, cudownie.

Golf 7 przemieszcza się po drodze z nieskrywaną płynnością, lekko i dynamicznie. Do tego wszystkiego jest wygodny, bezpieczny i porywa spojrzenia przechodniów, budzi zazdrość i zawiść. Dopóki nikt nie uzewnętrzni tych uczuć możemy się nimi cieszyć. Każdy kto chce mieć nowoczesne auto, funkcjonalne, szybkie i piękne powinien poważnie pomyśleć o zakupie Golfa 7. Oj, warto!

Volkswagen Golf dsg tsi

Volkswagen Golf dsg tsi – Technicznym okiem

Golf jak Golf chyba wszyscy już tak się przyzwyczaili że to ten samochód wyznacza trendy w klasie kompakt i oczekiwania są tak duże że naprawdę cud iż producent deje radę kolejnymi odsłonami sprostać wyzwaniu. Jest to auto chyba już ocierające się o klasę średnią ponieważ przestronność i materiały użyte do wykończenia są co najmniej dobre, silnik który my testowaliśmy to 1,4TSI ma 140KM i zapewnia dynamikę w okolicy 8,5s do 100 km/h co raczej jako zwykły kompakt raczej przenosi go w przedsionek aut sportowych.

Co prawda rozczarowuje spalanie bo nam nie udało się zejść poniżej 7,5l/100km przy jeździe mieszanej aczkolwiek dynamicznej to podejrzewamy że za ten fakt odpowiada skrzynia dwusprzęgłowa prowokująca do ostrzejszej jazdy ale też opony w rozmiarze 225 które zapewniają świetne trzymanie się drogi ale niestety stawiają opór który kosztuje. Dla osób szukających ekonomii polecam mniejszy silnik bo nie każdy musi mieć tyle pod butem a i cena zakupu będzie niższa.

Tak naprawdę to nie ma do czego się przyczepić jedyne co mi brak to takiej lekkości designu ale to już sprawa gustu a ja ze swoim skażeniem włoską szkołą dizajnu mogę być nieobiektywny więc proszę nie brać tego pod uwagę. Niewątpliwie mechanicznie jest to wzorzec dla innych i podejrzewam że zoptymalizowane TSI którym mam nadzieję się przejechać wkrótce mające większy moment i moc i co za tym idzie dynamikę i mniejsze spalanie i pewnie wkrótce się podzielę wiedzą. Na razie jednak polecam ten silnik który jest przedsionkiem GTI w cenie przystępnej. Zapraszam.

Volkswagen Golf dsg tsi

Daria Pacańska/Paweł Kubalski

Słuchaj nas online! – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia