O akcji

233

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Akcja Bezpieczna Podróż ma na celu propagowanie świadomych zachowań, edukacji i profilaktyki bezpieczeństwa uczestników komunikacji i transportu masowego jak i indywidualnego. Przesłaniem akcji jest zmniejszenie liczby ofiar zdarzeń komunikacyjnych zwłaszcza tych z trwałym kalectwem czyli zmniejszenie społecznych i ekonomicznych kosztów nieszczęśliwych zdarzeń komunikacyjnych. Profilaktyka zawsze jest tańsza od usuwania następstw, więc chcemy dotrzeć do jak najszerszej rzeszy odbiorców.

By uatrakcyjnić przekaz i przyswajanie treści związanych z w/w tematyką przygotowany jest konkurs z codzienną dawką pytań na zasadzie testów, codziennie uczestnicy biorący udział mogą począwszy od 1.10 wygrywać nagrody ufundowane przez samorządy oraz fundatorów komercyjnych. Każdy uczestnik może gromadzić punkty do klasyfikacji generalnej i wygrać nagrodę główną będąc zdobywcą największej liczby punktów ze wszystkich uczestników. W każdym województwie mieszkańcy będący uczestnikami konkursu zdobywając największą ilość punktów otrzymają nagrodę Marszałka Województwa. W każdym powiecie który przystąpi do akcji mieszkańcy będący uczestnikami konkursu zdobywając największą ilość punktów otrzymają nagrodę Starosty Powiatu. W każdej gminie/mieście mieszkańcy będący uczestnikami konkursu zdobywając największą ilość punktów otrzymają nagrodę Wójta/Burmistrza/Prezydenta. Ze strony www.bezpiecznapodroz.org od 30.08 będzie można pobrać i zainstalować aplikację mobilną na tablety i smartfony by jak najbardziej ułatwić uczestnikom dostęp do konkursu i informacji. Codziennie eksperci będą przygotowywać pytania do konkursu ale też będą publikować treści związane z zagadnieniami profilaktyki bezpieczeństwa komunikacyjnego.

Dodatkową atrakcją dla uczestników ale też upowszechniającą logo Akcji będzie konkurs naklejkowy od 15.09, będzie polegał na naklejeniu przez uczestnika naklejki konkursowej na tylnej szybie swojego auta wysłaniu zdjęcia i zarejestrowaniu się na stronie konkursu na www.bezpiecznapodroz.org . Daje to możliwość codziennego wygrywania atrakcyjnych nagród.

Działania na rzecz profilaktyki i edukacji będą prowadzone wraz z regionalnymi ośrodkami telewizyjnymi i radiowymi, z lokalnymi stacjami radiowymi, prasą regionalną i lokalną ale też w internecie. Eksperci publikując treści będą zachęcać do wzięcia udziału w konkursie. Integralną częścią konkursu będą naklejki wożone na tylnej szybie aut konkursowiczów i będą premiowani dodatkową szansą wygrania nagród. Logo konkursu będzie promowane też na bilbordach, banerach, autobusach, tramwajach, ulotkach i plakatach jako uzupełnienie głównego nurtu promocji w mediach i internecie. Centralnym punktem promocji konkursu na stronie www.bezpiecznapodroz.org będzie fanpage na facebook’u który będzie łącznikiem z zainteresowanymi ale też probierzem popularności akcji.

Nagrody w codziennych konkursach mają wartość od kilkudziesięciu do kilkuset złotych i będzie ich mnóstwo tak by jak najwięcej osób mogło osobiście szerzyć ideę zwycięskiego uczestnika zdobywającego wyższy poziom świadomości bezpiecznego uczestnika komunikacji i transportu.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia