Nieoznakowane Radiowozy – BAĆ SIĘ CZY NIE ???

2
432

Jak bronić się przed niesłusznie wystawionym mandatem czyli: zapowiedź PRZYPADKU 02. 

Nieoznakowane Radiowozy, dostaliśmy od Was szereg propozycji jawnego śledzenia przebiegu zdarzeń z niesłusznie zaproponowanym mandatem, gdzie kierujący odważył się go nie przyjąć. Spośród kilkunastu propozycji wybraliśmy taką, która wydaje się nam najciekawsza. Obecnie ze względu na kontrowersje, lawinowo rosnące w stosunku do wideo rejestratorów. Coraz więcej nieoznakowanych pojazdów policyjnych jest wyposażona w takie urządzenia, które nie posiadając funkcji radaru mierzą prędkość pojazdów za pomocą pokrętnej logiki.

Najpowszechniejszy wideo rejestrator obecnie to wideorapid 2 i 2a które to urządzenia nie mając radaru, mierzą prędkość auta, w którym są zamontowane, a Policja jadąc za delikwentem zakłada, że jedzie tak samo szybko i na tej podstawie proponuje mandat. Niestety aby pomiar był prawidłowy, oba auta muszą jechać z tą samą, ale też nie zmieniającą się prędkością. Policjanci wymyślili sobie, że można to zignorować i podając średnią prędkość własnego pojazdu proponują mandat. Chcemy udowodnić, że takie myślenie jest błędne, ponieważ wykroczenie nie może być średnie, a i mandaty jak wynika z taryfikatora nie przewidują średnich wykroczeń oraz ich długości.

Nieoznakowane Radiowozy – średni pomiar

Bo czy średnia prędkość ma być zmierzona na dystansie 100 czy 500m? Jak to się ma do precyzyjności wymierzenia kary, mandatu? Czy średnia 121 może zawierać błąd i być to 119, bo w przypadku ograniczenia do 90km/h możemy zastosować 4 czy 6 pkt karnych? Kto to ustali skoro producent wyraźnie zastrzega w instrukcji, że urządzenie ma prawo do błędu 3% ale nie mniej niż 3km/h. Dobre nie? Koniecznie śledźcie ten przypadek bo to wam ułatwi zrozumienie własnych praw. Będziemy cały czas monitorować i kwestionować nieprawidłowości postępowania funkcjonariuszy aż do skutku.

Śledźcie wszystkie przypadki, które wraz z internautami dla Was ujawniamy i relacjonujemy na żywo.

a czy znasz Mandaty 2017 zmiany – nie odmówisz mandatu

‪#‎mandat ‪#‎wideorejestrator ‪#‎wideorapid2 ‪#‎wideorapid2a ‪#‎suszarka ‪#‎policjadrogowa‪#‎bezpiecznapodroz ‪#‎bezpiecznapodróż

Nieoznakowane Radiowozy Nieoznakowane Radiowozy