Wraki – codzienność polskich miast

791

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

wrak malucha
Fiat 126p
Wraki – codzienność polskich miast

Wraki – codzienność polskich miast

Dzień jak co dzień, wyobraźcie sobie jedno z dużych polskich miast …

fiorino czyli wrak dostawczy
Wraki – codzienność polskich miast fiorino
Wraki - codzienność polskich miast kolejny maluch
Wraki – codzienność polskich miast czyli kolejny KASZEL

Każdy z nas mija, może nawet codziennie znane okoliczne wraki na ulicach. Wiadomo, że tylko co trzecie auto w Polsce jest legalnie złomowane. Rdzewiejące, zapuszczone, często zdewastowane pojazdy wielu przeszkadzają. Takich sytuacji jest ogromna ilość, prawie każdy zna jakiegoś „trupka” z okolicy, dotyczy to w szczególności większych miast. Jeszcze do niedawna były to typowe relikty późnego PRL-u takie jak np. Fiat 125p, Polonez, Fiat 126p czy Żuk. Teraz bardzo wyraźnie tamte wrastające skorodowane „pomniki” zostały zastąpione przez to co typowe – Lanosy, Tico, Astry, Cinquecento i wszelkiej maści pojazdy z początku i połowy lat 90-tych. Często takie, które szybko poddawały się korozji – typowym przykładem jest właśnie Tico, bądź też były po prostu awaryjne. Druga strona medalu to sprawa kosztów eksploatacji, często dlatego samochód po ekstremalnym zaniedbaniu, zostaje opuszczony. Zostaje „wrakiem”.

Dla mnie jednak to coś innego niż dla przeciętnej osoby, robię takim pojazdom… zdjęcia, dużo zdjęć ! Często nawet potrafię wyłowić pośród pojazdów naprawdę typowych prawdziwe rodzynki polskich szos.

Ot takie zainteresowanie…

Czy też lubicie te wrastające pomniki ?

vw passat wrak na ulicy

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia