Jak poprawić oświetlenie auta?

Napisany przez: Tomasz Żuchowski

Opublikowany dnia: Sty 15, 2016

Przyznajmy, że po kilku latach eksploatacji, reflektory w naszych autach wymagają poprawy. Jak to zrobić?

Na stan oświetlenia wpływa kilka czynników. Dziś postaramy się omówić kilka z tych aspektów. Typowym błędem jest złe ustawienie świateł. Pamiętajmy, że przy każdej wymianie żarówek, opon lub ingerencji w zawieszeniu powinniśmy skontrolować ustawienia, gdyż może się zdarzyć, że strumień światła będzie za wysoko lub nisko. A to w konsekwencji będzie skutkować oślepianiem innych uczestników ruchu lub niedostatecznym doświetleniem drogi.

190_249

Jak zadbać o lepszą formę kloszy i odbłyśników?

Kolejnym problemem, na jaki warto zwrócić uwagę są klosze i odbłyśniki. Klosze lamp w większości aut są wykonane z poliwęglanu, z czasem ulegają zmatowieniu, a odbłyśniki wypaleniu. Z kloszem możemy sobie poradzić w prosty sposób. Wystarczy użyć pasty polerskiej, by przywrócić im przejrzystość. Trochę bardziej  skomplikowanie wygląda sprawa odbłyśników, które wymagają regeneracji. Tutaj ingerencja wymaga rozebrania lampy, ale na przeciw problemowi wychodzi wiele warsztatów zajmujących się regeneracją tego elementu i przywracających mu 100% skuteczności.

13071_1378517745777269_6484385403479804940_n

Jak wybrać żarówkę od świateł samochodowych?

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę są żarówki, czyli najczęściej poruszany temat. cbb3b93b9284bc57801a3b7b5fbdacb8 Obserwując rynek, można znaleźć wiele produktów od znanych producentów, jakich jak Osram, Philips, Tungsram po wyroby typu Tuning, które mają nam zapewnić efekt xenon lub 100% więcej światła. Niektóre z nich pozostawiają wiele do życzenia i często narażają nas na koszty. Co wybrać? Pamiętajmy, by w wyborze żarówek kierować się zgodnością ze specyfikacją i sprawdzać, czy dany model posiada homologację. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze.
Avatar Tomasz Żuchowski

Tomasz Żuchowski