Jak poprawić oświetlenie auta?

478

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

jak poprawić oświetlenie auta
22.12.2006 WARSZAWA MOST SLASKO-DABROWSKI - TRAMWAJE KORZYSTAJA Z TEGO SAMEGO PASA JEZDNI, CO SAMOCHODY OSOBOWE. CZESTO MUSZA STAC RAZEM Z AUTAMI W KORKU KORKI KOMUNIKACJA MIEJSKA FOT. ADAM KOZAK / AGENCJA GAZETA

Jak poprawić oświetlenie auta , reflektory w naszych autach wymagają poprawy. Jak to zrobić?

Na stan oświetlenia wpływa kilka czynników. Dziś postaramy się omówić kilka z tych aspektów. Typowym błędem jest złe ustawienie świateł. Pamiętajmy, że przy każdej wymianie żarówek, opon lub ingerencji w zawieszeniu powinniśmy skontrolować ustawienia, gdyż może się zdarzyć, że strumień światła będzie za wysoko lub nisko. A to w konsekwencji będzie skutkować oślepianiem innych uczestników ruchu lub niedostatecznym doświetleniem drogi.

Jak poprawić oświetlenie auta regulacja świateł
Jak poprawić oświetlenie auta regulacja świateł

Jak poprawić oświetlenie auta – Jak zadbać o lepszą formę kloszy i odbłyśników?

Kolejnym problemem, na jaki warto zwrócić uwagę są klosze i odbłyśniki. Klosze lamp w większości aut są wykonane z poliwęglanu, z czasem ulegają zmatowieniu, a odbłyśniki wypaleniu. Z kloszem możemy sobie poradzić w prosty sposób. Wystarczy użyć pasty polerskiej, by przywrócić im przejrzystość. Trochę bardziej  skomplikowanie wygląda sprawa odbłyśników, które wymagają regeneracji. Tutaj ingerencja wymaga rozebrania lampy, ale na przeciw problemowi wychodzi wiele warsztatów zajmujących się regeneracją tego elementu i przywracających mu 100% skuteczności.

Jak poprawić oświetlenie auta matowe szkła
Jak poprawić oświetlenie auta matowe szkła

Jak poprawić oświetlenie auta – Jak wybrać żarówkę od świateł samochodowych?

Jak poprawić oświetlenie auta jakie żarówki
Jak poprawić oświetlenie auta jakie żarówki

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę są żarówki, czyli najczęściej poruszany temat.

Obserwując rynek, można znaleźć wiele produktów od znanych producentów, jakich jak Osram, Philips, Tungsram po wyroby typu Tuning, które mają nam zapewnić efekt xenon lub 100% więcej światła. Niektóre z nich pozostawiają wiele do życzenia i często narażają nas na koszty. Co wybrać? Pamiętajmy, by w wyborze żarówek kierować się zgodnością ze specyfikacją i sprawdzać, czy dany model posiada homologację. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia