Jerzy Dudek debiutuje za kierownicą Leona Supercopa w Dubaju

269

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

2016 rok to początek nowych wyzwań. 15 stycznia 2016 na linii startu wyścigu 24-godzinnego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na torze ”Dubai Autodrome” wystartował Jerzy Dudek wraz z zespołem RTG by Gładysz Racing za kierownicą Seata Leona Supercopa.
news20160114_65583h
Pięciu kierowców, jedno auto i wspólny cel. Zespół RTG by Gładysz to wspólna przygoda pięciu kierowców zasiadających za kierownicą wyścigowego Seata: Adam Gładysz, Robertas Kupcikas, Marcin Jaros, Simon Larsson oraz Jerzy Dudek. Będą oni przez 24 godziny wspólnie walczyć z czasem i swoimi słabościami. Cel jest jeden, osiągnąć jak najlepszy wynik i udowodnić, że załoga w połączeniu z osiągami i mocą Leona nie ma sobie równych. Team zna już bardzo dobrze Leona w którym startuje załoga, jego moc, dynamiczność oraz ponadprzeciętne osiągi mogli poznać już w październiku podczas testów, które odbyły się w różnych zakątkach Europy. Dla Leona Supercopa była to kolejna szansa na pokazanie swojej klasy ,,W październiku odbyliśmy kilka sesji testowych i czujemy, że jesteśmy dobrze przygotowani do tej imprezy. Samochód jest fajny, szybki i myślę, że powalczymy nim o najwyższe cele w naszej klasie. Trójka z nas startowała już w Dubaju. Jurek Dudek i Simon Larsson wezmą udział w tym wyścigu po raz pierwszy. Wszyscy są znakomicie przygotowani, jesteśmy zgrani i mamy duży bagaż doświadczeń z poprzedniej edycji tego wyścigu. Jesteśmy optymistycznie nastawieni i nie możemy doczekać się już tego startu”€“ mówi Adam Gładysz.
jerzy-dudek-w-seacie---na-podboj-dubaju_568146bd
Kierowcy stawili się na torze już 12 stycznia podczas przygotowań stanowisk serwisowych i zapoznania z torem. Dwa dni później, 14 stycznia, rozpoczeła się sesja treningowa i walka o pole position. Morderczy wyścig ruszył następnego dnia, w piątek o godzinie 14:00, by dokładnie dobę później przynieść rozstrzygnięcie na mecie. „Jestem bardzo zadowolony, że dopięliśmy na ostatni guzik cały wyjazd na 24-godzinny wyścig do Dubaju. Będzie to mój debiut w tego typu imprezie€“ po dwóch latach przygody ze sportami motorowymi nadszedł odpowiedni czas na podwyższenie sobie poprzeczki. Poświęcam bardzo dużo czasu na przygotowanie psycho-motoryczne oraz trening na symulatorze. Mam nadzieję, że nasz zespół utrzyma koncentrację na najwyższym poziomie i przy odrobinie szczęścia wskoczymy na jedno z miejsc premiowanych podium!” mówi debiutant, Jerzy Dudek.

„Jesteśmy dobrze przygotowani, a zespół Gładysz Racing zajmuje się serwisowaniem naszego auta, więc o to jesteśmy spokojni. Jestem również pewny o formę i tempo naszych kierowców – Adam ma ogromne doświadczenie w wyścigach długodystansowych a z Marcinem startowaliśmy wspólnie w ostatniej edycji 24H Dubai”  dodaje Robertas Kupcikas.
Zadanie nie będzie łatwe dla naszej załogi. W tegorocznej edycji prestiżowego wyścigu weźmie udział 100 samochodów, co oznacza rekordową liczbę zespołów. Rywalizacja będzie toczyć się przez kolejne godziny a emocje nie opadną, dopóki pierwszy samochód nie przekroczy linii mety, jednak dla polskiego zespołu liczy się walka o zwycięstwo. Wyścig trwa, a na którym miejscu uplasuje się załoga RTG by Gładysz przekonamy się jutro…
Gladysz-Racing-24h-Dubai-2016-IMG_1106-800x533

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia