WOŚP – licytacja legendarnego CITROËNA 2CV 6 CLUB

1
13

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w tym roku już po raz 24 !

Jak dobrze nam wiadomo WOŚP to fundacja zbierająca co roku środki, dzięki którym zostaje zakupiony sprzęt medyczny dla chorych dzieci jak i dla innych potrzebujących osób. W tym roku hasłem przewodnim było “Zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów”.

Ceneo.pl wystawia swój samochód na licytację

W tym roku jedną z ciekawych licytacji była licytacja francuskiego samochodu: CITROËNA 2CV 6 CLUB z czego całość pieniędzy zostanie przekazane na konto fundacji. Ten konkretny model z dopiskiem: 6 CLUB był produkowany w latach 1980-1987. Podczas finału WOŚP we Wrocławiu stał się on główną atrakcją dla wszystkich uczestników. Licytacja cytrynki trwa do niedzieli 17.01 i dokładnie przed północą zostanie zakończona.

citroen 3

“Cytryna”i “kaczka” – CITROËN 2CV

Ten legendarny model CITROËNA wytwarzano w latach 1949-1990. Jak podają dane fabryki przez ten czas wyprodukowano 3 863 634 egzemplarzy. Samochód był popularny nie tylko we Francji, ale i również w Portugalii, gdzie również uruchomiono jego produkcję. Był bardzo prostą konstrukcją, a przez 41 lat produkcji stopniowo wprowadzano zmiany zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz auta.

 citroen