System Truck Safety

0
10

Nie raz zdarza nam się jazda za autem ciężarowym z naczepą?

Pomimo tego że ciężarówki nie poruszają się zbyt szybko,jadąc drogą o jednym pasie ruchu są stosunkowo trudne do wyprzedzania,ze względu na swoje rozmiary i ograniczone pole widzenia.
samsung-safety-truck-2015-01

Firma Samsung opracowuje rozwiązanie które ma uczynić ten problem bardziej bezpiecznym i zmniejszyć ilość kolizji występujących podczas wykonywania manewru.

Jak to działa?

Truck Safety składa się z kamery bezprzewodowej zainstalowanej w przedniej części pojazdu z której obraz jest przekazywany na panel video składający z czterech monitorów znajdujących się z tyłu pojazdu. To pozwala kierowcy jadącemu za samochodem ciężarowym mieć lepszy widok przy ocenie sytuacji w trakcie wykonywania wyprzedzania.
details

Kolejną zaletą systemu jest fakt, że może on zmniejszyć ryzyko wypadków spowodowanych przez nagłe hamowania spowodowane wtargnięciem zwierząt na ulicę. Samsung doprowadził do ​​rozwoju prototypu, dostarczając dużych próbek wyświetlania Formatu i przeprowadził testy z lokalnym przedsiębiorstwem transportowym.
SAMSUNG-SAFETY-TRUCKS
Kolejnym krokiem jest wykonanie odpowiednich testów, w celu zapewnienia zgodności z istniejącymi protokołami  i uzyskaniem niezbędnych zgód i pozwoleń. W tym celu firma Samsung współpracuje z wieloma organizacjami wspierającymi bezpieczeństwo jazdy by w przyszłości wdrożyć system do użytku…