Jak wybrać używany samochód? Część pierwsza

216

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jak wybrać „nowy” używany samochód?

Takie pytanie zadaje sobie choć raz w życiu każda osoba ze zmotoryzowanej społeczności. Szczególnie w dzisiejszych czasach, tak sprzyjających wymianie pojazdów. Samochody nigdy nie były tańsze i tym samym bardziej dostępne! Pewnie każdy kto miałby przerwę 3-4 lata w przeglądaniu portali aukcyjnych krzyknąłby „O kurcze!” – patrząc na ceny pojazdów w roku 2015/16.

Volkswagen-Passat-B5.5

 

Gdzie szukać? W internecie, ale nie tylko!

Allegro.pl, otomoto.pl, olx.pl, sprzedajemy.pl, gumtree.pl, sieradzak.pl, zdunskowolak.pl i wiele innych lokalnych portali. Polecam również papierowe wersje gazety 🙂

Otwarcie naszych granic spowodowało napływ samochodów z Unii. Nie od dziś wiadomo, że Polacy biją rekordy sprowadzając do miliona aut rocznie. Samochody tanieją, konkurencja między sprzedającymi rośnie i nie widać temu końca mimo, że mamy już 2016 rok. Jak zatem nabyć dobry pojazd?

Po pierwsze każdy szuka okazji, a nawet – super okazji, bo tylko ona da prawdziwie zadowolenie i szacunek sąsiadów! Nie od dziś wiadomo, że dla ponad połowy Polaków kwestią decydującą jest cena. Samochód ma być tani, a także idealny, dobrze wyposażony, błyszczący!

Jednak, super okazje prawie nie istnieją. Najczęściej od razu wyłapują je ludzie zajmujący się tym profesjonalnie tzw. handlarze, którzy poddają auto szeregowi zabiegów upiększających i przestaje to być super okazja, a po prostu zwykłe ogłoszenie o sprzedaży dobrego auta. Jeżeli „okazja” wisi długo wśród ogłoszeń może oznaczać, że z pojazdem coś jest nie tak. Trzeba wypić szklankę zimnej wody, wziąć ze sobą znajomego mechanika /specjalistę/ i pojechać na oględziny. Pamiętajcie, samochodów jest mnóstwo, poczekajcie – to nie musi być akurat ten jedyny.

Szukacie rzadkiego klasyka?

I tak się trafi! Czekajcie, wiem to z doświadczenia, że „jedyny taki” – to tylko slogan.

Auto terenowe z rzadkim wyposażeniem? Poczekaj, jeszcze będzie!

Konkluzja jest jedna, jeśli wybieracie auto pojedźcie sprawdzić je w Autoryzowanej Stacji Obsługi /warsztacie samochodowym/ lub chociaż u kogoś zaprzyjaźnionego, kto ma o tym pojęcie. W internecie nie ma okazji! Większość tanich aut posiada ukryte wady, które nieuczciwi sprzedający starli się zatuszować. W tanich samochodach najłatwiej odkryć wady ponieważ nikt nie poświęcił na ich ukrycie dużych kwot. Natomiast patrząc na ogłoszenia o sprzedaży aut powyżej 20 tysięcy złotych robi się coraz „ciekawiej”. Osoby sprzedające je mogą więcej zarobić na samochodzie i przeznaczają większe kwoty na zatajenie wad. Jeśli czujecie przez skórę, że auto jest specjalnie „podreperowane”, po prostu uciekajcie.

Najlepiej zasięgnąć opinii mechanika, chociażby w mieście do którego jedziemy kupić samochód. Cena takiej usługi będzie nieporównywalnie niższa od ewentualnych kosztów napraw, a pewność kupna większa niż jeśli zdecydujemy się na zakup zwabieni jedynie pięknymi zdjęciami pojazdu! Bardzo duża ilość zdjęć w ogłoszeniach jest obrobiona programami graficznymi, pamiętajmy o tym. Na miejscu okazuje się często, że to właściwie nie „ten” samochód.

Kolejnym punktem prowadzącym do wybrania wymarzonego samochodu jest rozmowa telefoniczna ze sprzedawcą, ale o tym w kolejnej części artykułu.

Jeśli macie jakieś pytania, wpisujcie je w komentarzach, na wszystko odpiszę.

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia