Fiat 127 Concept

271

Fiat 127 produkowany w latach 1971-1983 był dość popularnym modelem włoskiej marki. Dlaczego więc by go nie wskrzesić? Tym bardziej, że klienci chętnie sięgają po modele odwołujące się do historii motoryzacji.

09

Prezentowana wizualizacja została stworzona przez niezależnego stylistę, Davida Obendorfera w hołdzie Pio Manzu projektantowi kultowego Fiata 127.  Projekt ten został po raz pierwszy przedstawiony  przez firmę designboom.com w 2013 roku, a następnie szeroko publikowano informacje na międzynarodowym świecie motoryzacyjnym oraz przez portale. Sylwetka 127 Concept  ma być nawiązaniem do swojego protoplasty z 1971, z zachowaniem charakterystycznych linii nadwozia i elementów stylizacji.
03
"<br

127 miałby być oparte na platformie modelu Punto i wyposażone w nowe, małolitrażowe silniki TwinAir – świetne połączenie stylu retro z nowoczesnością. Prawdę mówiąc, uruchomienie produkcji 127 nie pochłonęłoby zbyt wielu pieniędzy, gdyby Włosi zdecydowali się na zapożyczenie elementów z pozostałych modeli z gamy.
Fiat 127 Concept ma zasadniczo inne proporcje w porównaniu do oryginalnego modelu. Zastosowanie kół o średnicy 17 cali, z przodu najbardziej wyróżnającym elementem stylistycznym jest grill w kształcie kwardatu oraz podwójnych reflektorów wychylonych do tyłu. Takie rozwiązanie czyni auto bardziej opływowym. Linia boczna nadwozia jest delikatnie wyższa, natomiast zarys dachu zredukowano w celu nadania pojazdowi bardziej agresywnej linii, ale dzięki bardziej zaokrąglonym kształtom i bardziej zakrzywionych powierzchni sylwetka wyraznie nawiazuje do starego modelu Fiata 127.
fiat_127_concept_02
Wnętrze zachowuje klasyczną linię łączącą nostalgiczny klimat  z ówczesnym desingiem. Chromowane uchwyty dwuramienna kierownica, okrągłe nawiewy są odniesieniem do pierwowzoru.
11
Ogólnie moda na auta w stylu New Retro się rozwija przykładami są Fiat 500, Mini Cooper czy VW Beetle.

Czy Fiat zdecyduje się na wdrożenie do produkcji 127 Concept, czy pozostanie on tylko marzeniem? Czas pokaże, w jakim to pójdzie kierunku, można by się jednak pokusić o stwierdzenie, że mogłoby by odnieść sukces na rynku.