Nissan stawia na kurację odchudzającą

224

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W 2016 roku Nissan postanowił nabrać kondycji i znacznie obniżyć masę swoich samochodów osobowych. To ciekawy plan, który jak większość noworocznych postanowień często przeradza się w odległe wspomnienia. Nissan nie rezygnuje z podjętego zobowiązania i będzie kontynuował rozpoczęte prace zarówno w tym jak i w latach następnych. Nissan będzie realizował to przedsięwzięcie we współpracy z konsorcjum LX, w którego skład wchodzą producenci samochodów oraz instytuty badawcze, w tym Sigmatex i Axillium Research, w ramach programu „Lightweighting Excellence”.

Celem programu „Lightweighting Excellence” jest zbudowanie pionierskiej konstrukcji z prototypowych materiałów, która mogłaby zostać wykorzystana jako płyta podłogowa przyszłych modeli. Współpracując z partnerami z brytyjskiej sieci kooperantów, Nissan wykorzysta materiały kompozytowe i techniki stosowane w sporcie samochodowym oraz przemyśle lotniczym, a nawet kosmicznym. Program finansowany jest przez Advanced Manufacturing Supply Chain Initiative. To inicjatywa na rzecz zaawansowanych łańcuchów dostaw w sektorze produkcyjnym, powołana przez brytyjski rząd jako pomoc dla istniejących już łańcuchów dostaw w Wielkiej Brytanii w osiąganiu światowych standardów.

Dzięki rozwiązaniom opracowanym w ramach tego programu będzie można poprawić osiągi samochodów i zmniejszyć zużycie paliwa, a także zapobiec dalszemu wzrostowi masy pojazdów wynikającemu z coraz większej liczby montowanych w nich systemów. Możliwości i opłacalność wykorzystania nowego elementu zostaną przetestowane w powstającym właśnie prototypie.

136682_1_5

David Moss, wiceprezes ds. projektowania i rozwoju pojazdów w Europejskim Centrum Technicznym Nissana, powiedział: „Następne 12 miesięcy nie będzie czasem postanowień, ale rewolucji, zaś marka zaoferuje jeszcze więcej „ekscytujących innowacji”. Ten program jest kolejnym przykładem naszego zaangażowania w rozwój samochodów przyszłości, nad którymi pracujemy już dziś”.

Wiadomo, że w przyszłości samochody będą musiały być lżejsze, mocniejsze i jeszcze bardziej oszczędne. Dlatego uruchamiamy nasz program budowy prototypu we współpracy z partnerami z branży oraz instytutami badawczymi z całej Wielkiej Brytanii. Celem programu jest opracowanie nowej technologii produkcji, która zrewolucjonizuje branżę” – dodał Moss.

136686_1_5

Oprócz projektu „Lightweighting” marka realizuje także program kompleksowej redukcji masy, który zaowocował odchudzeniem Nissana X-Trail o 90 kilogramów, a nowego modelu Qashqai o 40 kilogramów. Zgodnie z założeniami tego programu inżynierowie Nissana stosują lżejsze materiały, co pozwala znacznie rozbudować wyposażenie pojazdów.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia