Jak wybrać używany samochód? Część druga

202

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Poprzedni artykuł zakończył się na rozmowie telefonicznej z osobą sprzedającą samochód na przykład za pośrednictwem portalu aukcyjnego. Ważne, aby nie dać ponieść się emocjom już na początkowym etapie wyboru samochodu, napisać sobie pytania jakie chcielibyśmy zadać sprzedającemu. Co więcej warto zrobić luźne notatki na temat danego samochodu, jeśli telefonów wykonamy kilka bądź kilkanaście.

Warto zadać przynajmniej kilka pytań, żeby nie rozczarować się na miejscu.

Przede wszystkim czy osoba sprzedająca pojazd figuruje w dowodzie rejestracyjnym, tak najczęściej dowiemy się czy kupujemy od osoby pośredniczącej. Zapytajmy również czy samochód ma aktualne OC, badania techniczne i do kiedy. Warto spytać również o naprawy blacharsko lakiernicze ponieważ stwierdzenie bezwypadkowy jest nadużywane. Ważne są także pytania o dokumenty uwiarygadniające przebieg, faktury napraw, książka serwisowa, wydruki z Autoryzowanego Serwisu Obsługi (choć znane są przypadki kiedy pośrednik jedzie do ASO celem dokonania drobnej naprawy, a w rezultacie otrzymuje fakturę potwierdzającą ustawiony przez siebie stan licznika ! ).

destroyed cars in car demolition in the city

Na końcu warto zadać pytanie co jest w samochodzie w najbliższym czasie do naprawy. Odpowiedź może doprowadzić do skreślenia auta z naszej listy, bądź też zwiększenie zainteresowania kupnem. Nie powinniśmy umawiać się na oględziny późnym wieczorem lub w nocy, bo z oświetleniem garażowym nie obejrzymy dokładnie samochodu i wiele ważnych szczegółów możemy pominąć. Pamiętaj o tym, że sprzedaż w deszczu na stacji benzynowej – ” na szybko ” to marzenie każdego pośrednika. Jeśli rzeczywiście musimy obejrzeć samochód o nieodpowiedniej porze dnia, zapewnijmy sobie komfort oglądania w oświetlonym miejscu. W sztucznym świetlne często nawet łatwiej dojrzeć powtórnie pomalowane elementy nadwozia.

Powinniśmy uzbroić się w wiedzę na temat wad danego modelu. Bardzo łatwo, dzięki fachowej wiedzy z for internetowych danego modelu zrobić sobie dokładną listę tego, co sprawdzić, aby być zadowolonym z zakupu.

Z tak przygotowaną listą wyruszamy. Warto kupić lub pożyczyć miernik lakierniczy. Jest to gadżet tani i bardzo pomocny przy zakupie samochodów dla całej rodziny. Weźmy ze sobą również chłodno myślącego znajomego, najlepiej z pojęciem na temat motoryzacji. Duży zapas wiedzy przydaje się na miejscu. Powinniśmy polegać na obserwacjach swoich i osób zabranych z sobą na oględziny. Każdą informację zasłyszaną od sprzedającego warto zweryfikować.Plac wystawowy w Coignières.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia