Sezon 2016 w F 1: Infiniti wraca z nowym zespołem

237

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Infiniti wraca

Infiniti wraca – japoński luksus

Infiniti to nic innego jak marka luksusowych samochodów osobowych. Produkcję rozpoczęto w 1989 roku, a kontrolę nad tymi pojazdami sprawuje koncern Nissan Motor Co. Dlaczego akurat produkcja luksusowych samochodów? Ponieważ w latach 80 – tych potrzebowano mocnej odpowiedzi dla konkurencyjnych samochodów ze strony amerykańskiej, europejskiej, a także samej Japonii.

Infiniti wraca do F 1

Infiniti od nowego sezonu 2016 będzie partnerem technicznym nowego zespołu Renault Sport Formula One, co oznacza, że inne zespoły będą mieć nowego groźnego konkurenta. Hong Kong / Paryż – zaangażowanie Infiniti w F1 wchodzi w kolejną fazę rozwoju. Wykorzystując swe doświadczenia w budowie hybrydowych napędów wysokiej mocy, Infiniti zajmie się od strony konstrukcyjnej systemem odzyskiwania energii (ERS) w układzie napędowym Renault Energy F 1 Power Unit, na który składają się dwa zespoły: generator – silnik (MGU – H i MGU – K) oraz sam akumulator.

Infiniti i cenne doświadczenia w budowaniu hybrydowych jednostek napędowych wysokiej mocy

Ta nowa, pogłębiona forma zaangażowania wzmacnia Alliance Renault−Nissan, a zarazem, dzięki efektowi synergii, zwiększa możliwości badawcze i rozwojowe partnerów wykorzystywane na wielu płaszczyznach przemysłowych.

Kolejną rzeczą jest zwiększenie możliwości w ramach Aliansu Renault−Nissan

Infiniti osiągnęło pozycję eksperta w dziedzinie hybrydowych zespołów napędowych wysokiej mocy dzięki wielokrotnie nagradzanemu i wysoko cenionemu napędowi hybrydowemu opartemu na silniku 3,5 l. Model Q 70 wyposażony w ten zespół napędowy został wpisany do Księgi Światowych Rekordów Guinnessa jako najszybciej przyspieszający samochód, który jest w pełni hybrydowy. Ten sam zespół napędowy oferowany jest również w modelu Q 50. Te bogate doświadczenia Infiniti będą wykorzystywane przez zespół Renault Sport Formula One w
Viry – Châtillon. Zespół specjalistów Infiniti zajmujących się napędami hybrydowymi przeniesie się z Centrum Technicznego Infiniti w Atsugi (Japonia) do Francji, by w ten sposób wesprzeć proces konstruowania zespołu napędowego Renault Energy. Infiniti będzie oczywiście wykorzystywać doświadczenia związane z systemem F 1 ERS do dalszego rozwijania własnych układów hybrydowych w segmencie zwykłych samochodów drogowych.

To nie pierwszy udział Infiniti w F 1

Infiniti angażowało się w starty w Formule 1 już w roku 2011 jako partner zespołu Red Bull Racing, by później w roku 2013 przekształcić się w tytularnego sponsora zespołu. Opierając się na tamtych mistrzowskich i ważnych doświadczeniach, Infiniti wykonuje teraz kolejny, logiczny krok, podejmując zaplanowaną na pięć lat techniczną współpracę z zespołem Renault Sports Formula One.

Infiniti wraca

 

 

Infiniti wraca

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia