Kultowy Golf mk1 cabrio – Podsumowanie

794

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kultowy Golf mk1 cabrio – podsumowanie wszystkich artykułów. Może komuś przyda się kilka wskazówek, pokażemy także galerię zdjęć z całego remontu.

Kultowy Golf mk1 cabrio – Stare samochody nasza pasją

Pierwszy artykuł – Kupowaliśmy naszego klasyka, co musimy wiedzieć przy jego zakupie? Krótko mówiąc staramy się kupić samochód jak najbardziej w oryginale. Pamiętajmy, że czym bardziej stare i nietypowe auto tym będzie ciężej zdobyć brakujące lub zniszczone części. Lepiej kupić też auto w gorszym stanie blacharskim niż po blacharce, którą wykonał i zniszczył pseudo blacharz. Z mojego doświadczenia powiem, że lepiej dać nawet 3000 zł więcej za auto niż wsadzić potem  6000 zł w brakujące części. Bo nietypowe auto to też bardzo nietypowe ceny części 🙂

Zobacz cały artykuł – Kultowy Golf mk1 cabrio – zakup auta

Drugi artykuł poświęciliśmy rozbiórce, na co uważać w skrócie? Ład i porządek to podstawa, każda część na wagę złota. Czyli wszystko co demontujemy starannie opisujemy i chowamy.

Warto wrócić do artykułu – Kultowy Golf mk1 cabrio – rozbiórka

Następnie zajęliśmy się zakupem części, poruszyliśmy temat co robimy kiedy mamy nietypowe auto i nie ma np. progów do naszego samochodu, nawet używanych?

Myślę, że warto przeczytać – Kultowy Golf mk1 cabrio – części zamienne

W czwartym artykule, gdy auto było już rozebrane i części w większości kupione, zajęliśmy się całą blacharką. Omówiliśmy co zrobić i na co zwrócić uwagę przy szukaniu fachowca, czyli blacharza samochodowego. Wiemy, że tu już nie ma żartów i od tego specjalisty zależy w dużej mierze powodzenie naszego  projektu.

Kilka przydatnych rad znajdziecie tutaj – Kultowy Golf mk1 cabrio – blacharka

Piąty to według mnie najważniejszy artykuł, wiemy czemu? Bo to lakierowanie i od tego w większości zależy powodzenie całego remontu. Szukaliśmy najlepszego specjalisty. Z racji tego, że jestem lakiernikiem myślę ,że coś podpowiedziałem.

Przeczytajcie koniecznie – Kultowy Golf mk1 cabrio – lakierowanie

Szósty artykuł był już na luzie, odebraliśmy auto naszych marzeń od lakiernika. Już widzę po ciężkiej pracy tą radość i dumę każdego z nas. Składaliśmy nasze auto już sami, powoli zwracając szczególną uwagę na każdy detal.

I tak dotarliśmy  do setna całego remontu naszego klasyka. Powiem szczerze nie łatwo opisać całą renowację takiego auta. Ja naprawdę wolałbym to pokazać w praktyce niż opisywać. Mam tylko nadzieję, że komuś trochę pomogłem,  podpowiedziałem na co zwrócić uwagę. Ktoś zapyta czy warto robić taki remont samemu może kupić już auto po remoncie. Powiem  jak dla mnie więcej radości jest z auta przy, którym spędziliśmy może nawet długie miesiące w garażu. Ja jak kończę takie auto nie raz robiąc je dorywczo nawet 2 lata mówię  wszystkim to ostatnie auto. Kolega blacharz tylko się śmieje, on zna moją chorobę. Osoby, które mają już kupione dwa trzy lub więcej takich aut wiedzą o czym mówię 🙂 Kiedy już zaczynam ostatni dział czyli składam auto już o niczym nie myślę, tylko jak to żonie zawsze mówię następnej okazji. I tak zaczynam nową przygodę, bo jak myślę niema nic wspanialszego od ratowania takich pięknych nie raz zapomnianych samochodów.

Dodam jeszcze, że Golf mk1 cabrio zdobył tytuł KlassikAuto klasyk listopada 2014 roku.

Wam także życzę wielu sukcesów przy ratowaniu klasyków.

Kultowy Golf mk1 cabrio – galeria zdjęć

Kultowy Golf mk1 cabrio – Początek

golf wakacje 2011r 425

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia