Historia Karola i jego BMW E36 Atlantis metallic

521

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Swoje auto posiadam od marca 2015 roku, jest to e36 touring 318i. Po oznaczeniu wiadomo, że posiada silnik 1.8 (m43b18 ). Z fabryki wyjechała w 1997 roku. Dlaczego akurat touring? Można powiedzieć, że myślałem już przyszłościowo. Szukałem sedana, ale trafił sie touring w dobrej cenie, więc kupiłem go i wcale tego nie żałuję 🙂

Zmiany w aucie nastąpiły już dzień po kupnie.

• wleciały czarne nerki,
• lampy yellow hella,
• odświeżyłem listwy na drzwiach oraz zderzakach,
• dodałem oryginalne pomarańczowe kierunki (zrobiłem je w wersji USA ).

Zacząłem pracować we wrześniu ubiegłego roku , więc wiadomo, że między marcem a wrześniem dużo się nie działo, ponieważ za uczniowskie pieniądze to można jedynie w któryś weekend na imprezę pojechać. Lecz udało mi się zakupić w dobrej cenie alusy, które są na aucie do dziś. Gdy już zacząłem pracę jako normalny pracownik to doskonalenie auta ruszyło pełną parą. Na pierwszy ogień poszły hamulce, gdyż te w aucie były na wykończeniu. Wymieniłem drążki stabilizatora i zamówiłem długo wyczekiwany gwint :), gdy już przyszedł męczyłem się 2 dniz żeby go założyć. Śruby były tak zapieczone, że ich ruszyć nie szło, ale było warto się namęczyć – efekt był niesamowity. Auto całkiem inaczej wyglądało.

Bmw posiadało trochę rdzy na błotniku… w tym celu zamówiłem używany w bardzo dobrym stanie, lecz niestety nie zwróciłem uwagi na to, że był to przedlift i musiałem zacząć sporo kombinować z dziurą na kierunek. W końcu przyszedł czas na – no właśnie i tu miałem dylemat, ponieważ miałem dwa wyjścia: albo zmienić serce, albo pomalować auto i zrobić całą blacharke 🙂

art5

W mojej bawarce nie było praktycznie progów, więc padło na blacharkę i nowy lakier. W 3 dni rozebrałem je do gołej blachy … i tak własnie zostałem 2 miesiące bez auta. Blacharz wspawał nowe progi, a ja zająłem się szukaniem prawych tylnych drzwi i klapy, ponieważ te, które były na aucie nadawały sie tylko na złom. Co drugi dzień odwiedzałem blacharza, przyglądałem się temu jak idzie praca pomagając mu przy tym. Następnie auto trafiło do kolegi z klubu ( lakiernika ), bez przerwy zastanawiałem się jaki kolor wybrać… wachałem sie między estroilblau, a atlantis metallic. W końcu musiałem podjąć decyzję i auto dostało rzadko spotykany kolor na e36, czyli atlantis metallic. Odebrałem auto, mimo tego że jeszcze nie było złożone to efekt już był po prostu cudowny. Nie mogłem oderwać od niej wzroku. Tego samego dnia wziąłem się za składanie jej. Pomiędzy 22-27 grudnia każdą moją wolną chwilę, w dzień i noc, przeznaczałem na złożenie auta w całość. Udało się, a efekt po złożeniu był jeszcze lepszy! Gdy zacząłem już nią jezdzić, zmieniłem opony na niższy profil i opuściłem gwint bardziej w dół. Pare dni później pojechaliśmy z klubem na lotnisko polatać bokiem. Trochę śniegu nasypało, więc było trzeba się zabawić.
Niestety… zaliczyłem stłuczkę z innym autem, na szczęście zbiłem tylko tylną lampę, którą od razu wymieniłem na lampy z białymi kierunkami i przy okazji wyrzuciłem yellow hella przyciemniając je przy tym.

We wnętrzu nic ciekawego jeszcze się nie działo, dołożyłem jedynie oryginalne radio. W tym roku planuję włożyć elektryczne fotele z e90 w białej skórze i obszyć tylną kanapę, dołożyć do wyposażenia tempomat, kierownice z multifunkcją i elektrczyne szyby z tyłu. Co do wyglądu z wewnątrz to na pewno wjedzie nowa rolka, oczywiście będzie szeroko! 🙂 a co do serca… również będzie inne, włożę 2.8l ( m52b28 ) lub 2.5l ( m50b25 ) Co wleci? Nie wiadomo jeszcze, wszystko się okaże w swoim czasie.

No i jeszcze coś, wiele osób pyta dlaczego auto nie ma m pakietu. Według mnie to za dużo tego wszytskiego jeździ w m pakiecie. Podoba mi się seria i na spotach można powiedzieć że się wyróżnia, ponieważ wszyscy mają pozakłdane m pakiety, a moja ślicznotka została w serii. Jedyne co będzie z m pakietu to listwy na drzwiach 🙂

Zapraszam na fanpage, gdzie wszystkie zmiany są opisane i udokumentowane na zdjęciach: E36 Atlantis metallic

Dzięki wielkie za poświęcenie czasu na przeczytanie tego!

art1

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia