Nysa, polski dostawczak. Część druga

321

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Witam w drugiej części wszystkich fanów motoryzacji. Po raz kolejny zajmiemy się tematem Nysy, na pewno następcą modelu N 57. Zapraszam do przeczytania, a dla świeżych osób polecam przeczytanie części pierwszej:
Nysa, polski dostawczak. Część pierwsza

Nysa N 58

Rok później w Nyskich Zakładach Budowy Nadwozi Samochodowych powstało około 313 sztuk nowego modelu Nysy w wersji furgon. Model ten od pozostałego różnił się, ponieważ zrezygnowano z drzwi bocznych oraz oszklenia miejsca na ładunek. Ważnymi zmianami było zastosowanie wzmocnionej belki zawieszenia przedniego czy wprowadzenie pojedynczych sprężyn i wzmocnienie resorów tylnych.

nysa-n-58-f-03

 

W tego rodzaju wersji zastosowano ściankę działową oddzielającą część ładunkową od kabiny kierowcy. Ile taki furgon mógł wieźć? Około 800 kg. Wciąż również prowadzono prace przy ulepszaniu metody produkcji nadwozia i dokumentacją nowych odmian samochodu.

nysa

Nysa N 58 F – warto zauważyć, że wersja ta również miała umiejscowione na dole wycieraczki, inaczej niż w modelu N 57.

Jak zawsze zapraszam do wyrażania swoich opinii.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia