Drożej za przejazd autostradą A2

393

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

MINOLTA DIGITAL CAMERA

Od 1 marca wchodzi w życie, początkowo planowana od stycznia, podwyżka opłat za przejazd płatnymi odcinkami autostrady A2 między Nowym Tomyślem a Koninem (woj.wielkopolskie). Od wtorku od godziny 6 rano za przejazd tą trasą motocyklem lub samochodem osobowym zapłacimy 54 zł, to będzie 3 zł więcej niż dotąd. Wzrosną też opłaty za przejazd tą trasą pojazdów ponadnormatywnych.

Poprzednia podwyżka, również o 3 zł, miała miejsce w styczniu 2015 roku. Przypominamy, że płatny przejazd obejmuje 149 km autostrady między Nowym Tomyślem a Koninem, a obecnie kierowcy płacą za przejazd po 17 zł, każdym z trzech płatnych odcinków.

Rzeczniczka spółki Autostrada Wielkopolska Zofia Kwiatkowska poinformowała, że zmiany cen za przejazd spowodowane są m.in. koniecznością spłaty zadłużenia zaciągniętego na budowę autostrady, planowanymi inwestycjami oraz kosztami utrzymania autostrady.

Wśród inwestycji planowanych na odcinku A2 między Nowym Tomyślem a Koninem, są m.in. warta około 10 mln zł przebudowa systemu radiowego oraz prace przygotowawcze związane z planowanym poszerzeniem o trzeci pas ruchu 13 km obwodnicy Poznania, od węzła Komorniki do węzła Krzesiny.

Według spółki, stawki opłat na odcinku A2 Nowy Tomyśl – Konin są wynikiem przyjętego ze stroną rządową i bankami planu finansowego dla tej inwestycji, do końca trwania koncesji, tj. do 2037 roku. Na szczęście koszt przejazdu 106 kilometrów autostrady A2 pomiędzy Świeckiem a Nowym Tomyślem pozostaje bez zmian.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia