Limitowane Volvo S60 T6 AWD

540

Wersje limitowane samochodów od zawsze wzbudzają ogromne emocje. Volvo od wielu lat pokazuje, że nie są tylko autami rodzinnymi. Tak też stało się i tym razem. Na Polski rynek trafi pożegnalna seria modelu S60 T6 AWD z trzylitrowym silnikiem benzynowym.

Surowa Szwedzka moc.

Volvo S60 T6 AWD to prawdziwy wilk w owczej skórze. Do napędzania auta zastosowano trzylitrową, sześciocylindrową jednostkę benzynową o mocy 304 KM. Ten sam motor posłużył do napędu limitowanej serii S60 Polestar o mocy 350 KM. W S60 T6 AWD zastosowano napęd na cztery koła i klasyczną, hydrokinetyczną skrzynię biegów. Istnieje oczywiście możliwość zmiany biegów za pomocą łopatek przy kierownicy. Sprint do 100 km/h ze startu zatrzymanego trwa zaledwie 5,9 s. Istnieje również możliwość wgrania programu Polestar wówczas moc rośnie do 329 KM, a czas rozpędzania od 0-100 km/h skraca się do 5,7 sekundy. Trzylitrowy silnik, wyposażony w pojedynczą turbosprężarkę, jest dynamiczny już od 1000 obr./min. Przyspieszaniu towarzyszy niezapomniany dźwięk, który nie jest wspomagany żadnymi urządzeniami elektronicznymi.

Niebieski Buntownik. 

Pożegnalna seria S60 T6 AWD będzie dostępna w kolorze Rebel Blue, który od lat jest znakiem rozpoznawczym sportowych samochodów Polestar. Dostępna będzie również odmiana z pakietem R-Design w najwyższej wersji wyposażenia. Auto zostało postawione na 19-calowych, pięcioramiennych felgach Ixion i od standardowej wersji różnią ją m.in. inne zderzaki, spojlery, czy sportowe końcówki rur wydechowych. Również wnętrze auta posiada wiele sportowych akcentów. Tworzą je m.in. kubełkowe fotele pokryte skórą i nubukiem, sportowa kierownica, metalowe nakładki pedałów, czarna podsufitka oraz mnóstwo sportowych dekorów, przeszyć i innych dodatków.

Każde auto otrzyma  m.in. w klimatyzację automatyczną, skrętne reflektory biksenonowe, podgrzewane siedzenia i szybę czołową, radio z Bluetooth z systemem nagłośnieniowym High Performance, nawigację, kamerę cofania oraz czujniki parkowania z przodu i z tyłu. O bezpieczeństwo zadbają systemy monitorowania martwego pola, tempomat adaptacyjny oraz systemy ostrzegające przed kolizją i niezamierzonym opuszczeniem pasa ruchu.

interior1-1250x659

Tak skonfigurowane auto kosztuje 254 800 zł, jednak Volvo Car Poland przygotowało specjalną, atrakcyjną ofertę dotycząca tego modelu. Z jej szczegółami można zapoznać się u dealerów. To ostatnia szansa aby kupić Volvo S60 w tej specyfikacji z trzylitrowym silnikiem.