Pałac Monako i dwa bez emisyjne Nissany e‑NV200

190

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Park pojazdów Pałacu Księcia Monako odebrał dwa w pełni elektryczne, bez emisyjne Nissany e‑NV 200, dając ważny dowód starań o ograniczenie swojego oddziaływania na środowisko.

Dwa pięciomiejscowe vany e‑NV 200 Evalia będą wykorzystywane do przewozu towarów i osób głównie na terenie zabytkowej posiadłości stanowiącej rezydencję księcia i jego rodziny. Przy odbiorze pojazdów w pałacu był obecny sam władca Monako.

W odbiorze pojazdów uczestniczył sam książę Albert II

Zapewniające mobilność  elektryczne Nissany e‑NV 200 idealnie wpisują się w strategię pałacu, polegającą na ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych przez książęcą posiadłość w ramach szerszego planu działań na rzecz zrównoważonego rozwoju wdrażanego przez księcia Monako na terenie tego państwa.

Książę Albert tak skomentował krajową strategię zrównoważonego rozwoju i uzupełnienie pałacowej floty pojazdów o Nissany e‑NV200: Ograniczanie emisji gazów cieplarnianych ma zasadnicze znaczenie, a nasz kraj wyznaczył sobie ambitne cele w tym zakresie. Chcemy zmniejszyć emisję związków węgla o 50% do 2030 roku oraz osiągnąć neutralny poziom pod tym względem do 2050 roku”.

Paul Willcox, prezes europejskiego oddziału Nissana powiedział: „Jako społeczeństwo stajemy w obliczu poważnych ekologicznych wyzwań, ale dzięki zerowej emisji spalin samochody elektryczne są rozwiązaniem, które pomogą nam sprostać tym wyzwaniom”.

Wprowadzając na rynek modele LEAF i e‑NV200, staliśmy się prekursorami ruchu na rzecz inteligentniejszej, bardziej ekologicznej mobilności. Cieszymy się, że rządy i przywódcy w całej Europie doceniają korzyści płynące z pełnej elektryfikacji w motoryzacji”.

Wybór bez emisyjnej technologii potwierdza starania pałacu o ograniczenie jego jego oddziaływania na środowisko

W pełni elektryczny e‑NV200, wykorzystujący najlepsze rozwiązania pochodzące z dwóch wielokrotnie nagradzanych modeli Nissana – LEAF i NV200 – jest praktycznym, uniwersalnym i przyjaznym dla środowiska samochodem użytkowym. Nissan e-NV200, którego zasięg wynosi do 170 kilometrów na jednym ładowaniu, oferuje największą w swojej klasie przestrzeń ładunkową. Może on służyć do przewozu towarów lub osób, nie emitując przy tym spalin ani hałasu.

143755_1_5

Nissan był pierwszym producentem, który zaoferował bez emisyjną mobilność na masową skalę, wprowadzając na rynek w 2010 roku stuprocentowo elektrycznego Nissana LEAF. Model ten jest najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym na świecie. Po drogach całego świata jeździ już ponad 220 000 bez emisyjnych Nissanów LEAF i e‑NV 200.

Księstwo Monako wprowadziło już szereg rozwiązań w ramach szerszej strategii na rzecz zrównoważonego rozwoju, koncentrując się na transporcie drogowym, gospodarce odpadami i zarządzaniu zużyciem energii. Zrównoważona mobilność znajduje poparcie w całym kraju, czego przykładem jest popularność komunikacji publicznej i niskoemisyjnych pojazdów. W 2012 roku Monako zmniejszyło emisję o 13,2% oraz zrealizowało cel ograniczenia średniej emisji o 8% w latach 2008-2012. Więcej informacji o polityce zrównoważonego rozwoju Monako znajduje się na stronie:
http://en.gouv.mc/Policy-Practice/Monaco-Worldwide/Environment-and-Sustainable-Development.

Furgonetki będą wykorzystywane do przewozu towarów i osób na terenie posiadłości księcia. Pięciomiejscowe vany e-NV 200 Evalia zostały przekazane księciu Albertowi przez Brice’a Fabry, dyrektora ds. samochodów elektrycznych w Nissan France, w czasie specjalnej uroczystości zorganizowanej w pałacu.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia