Jak wyróżnić się z tłumu?

473

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Trzeba przyznać, że na polskich drogach króluje szarość. Wszystkie odcienie szarości. Jak przerwać nudę? Nawet małe zmiany kosmetyczne mają znaczenie i działają jak dobre ciasto na święta – każdy chciałby go spróbować.

Dobrze, więc od czego zacząć? Stańmy przed swoim samochodem i rozważmy co możemy zmienić w jego liniach, jego oświetleniu czy dźwięku. Chyba, że patrząc na swoje auto wiemy, że bliżej mu na złomowisko niż na samochodowe konkursy piękności.

Kiedy zaczynamy modyfikować auto chcemy nadać mu indywidualny ton i w pewien sposób wyrazić siebie. Nie ma co ukrywać, ogromną zmianą w wyglądzie auta są felgi. Niezliczona ilość wzorów i kolorów sprawi, że szukający zawsze znajdzie coś dla siebie. Przy wyborze felg należy pamiętać żeby omijać chińskie podróbki. Lepsze oryginalne koło niż wyrób z Państwa Środka. Nie chcemy przecież pokrzywić nowo zakupionej chińskiej felgi, która pokrzywi nam cale auto i pół zawieszenia gdy najedziemy na krawężnik lub wpadniemy w dziurę na jezdni.

img1458582018921

Dobrze, a co z felgami stalowymi? Czy na nich samochód też będzie dobrze wyglądać?

Same felgi stalowe nie są stworzone do wyglądania. Przypuszczam, że wynalazca kołpaków był o tym świetnie przekonany. Chociaż jeżeli miałbym wybierać osobiście, między gołą felgą a kołpakiem, wybrałbym gołą felgę. Zabiegiem, który pozwala zwykłej stalówce na dumne toczenie się wśród aluminiowych braci to poszerzanie. Ceny wahają się między 300 zł a 1000 zł w zależności o ile poszerzamy i jak dużą felgę. Dobrze dobrany wzór felgi stalowej po operacji poszerzania wygląda lepiej, niż nie jedna felga aluminiowa. Wygląda przede wszystkim unikalnie, a o to nam przecież chodzi, prawda?

FB_IMG_1458581709648
Wyjaśnienie podstawowych parametrów:

ET – offset, osadzenie. Parametr określający głębokość montażowa felgi. Innymi słowy jak głęboko felga będzie wchodzić w nadkole pojazdu. Im wyższe ET tym felga bardziej schowana w nadkolu.

Na felgach można spotkać zapis np: 8,5Jx17H2
8,5 – szerokość felgi
J – rodzaj profilu kołnierza
17 – rozmiar felgi
H2 – typ profilu przekroju felgi.

Dobre koło to podstawa. Mając felgi jesteśmy w stanie wyobrazić sobie dalszą koncepcje auta. Czy ma wyglądać prestiżowo, sportowo czy po prostu budzić zachwyt ludzi przechodzących obok.

FB_IMG_1458581751920

A Ty jakie felgi posiadasz? Pochwal się na czym siedzi Twoje auto.

Przeczytaj także: Tuning – a komu to potrzebne?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia