Daleka podróż – o czym warto pamiętać? Część 2

250

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wakacje to czas, który na pewno chcemy dobrze spędzić, a przede wszystkim uniknąć nieprzewidzianych kosztów. Jak ostatnio stwierdziłem dłuższa podróż to wyzwanie dla naszego auta, o czym więc jeszcze warto pamiętać? Przede wszystkim na uwadze powinniśmy mieć ogólny stan naszego pojazdu.

W poprzednim artykule omówiliśmy ważne płyny eksploatacyjne dla naszego pojazdu: Daleka podróż – o czym warto pamiętać?

Policja jest wyczulona na punkcie pękniętych, a zarazem przyciemnianych szyb, zbyt skorodowanego podwozia w najważniejszych punktach nośnych oraz na sprawdzaniu oświetlenia i obowiązkowego posiadania gaśnicy i trójkąta ostrzegawczego. Za te właśnie rzeczy możemy dużo zapłacić, a możemy sobie tego oszczędzić poprzez dokładne przejrzenie i sprawdzenie pojazdu.

Szyby przyciemniane nie zawsze mogą być dla nas pozytywem. Jeżeli robił nam to ktoś obcy, a nie zakupiliśmy samochodu z fabrycznie przyciemnianymi szybami, może okazać się, że przepuszczalność światła jest zbyt mała. Gdy tylko policja skontroluje nasz samochód czeka nas mandat, a wraz z nim zatrzymanie dowodu rejestracyjnego (dowód możemy zatrzymać jeżeli uda nam się usunąć folię przyciemniającą). Ta sama sprawa tyczy się pękniętych szyb.

ciemna szyba
Drobny kamień jest najczęstszą przyczyną uszkodzenia szyby i może to prowadzić do powolnego rozszerzenia pęknięcia. W trosce o swój portfel w przypadku kontroli, a co najważniejsze własne bezpieczeństwo miejmy na uwadze nasze szyby.

pęknięta szyba

Korozja, ten temat zna chyba każdy z nas. Pojawia się wszędzie i jeżeli nie zareagujemy w porę może się okazać, że dany element nie nadaję się do odratowania. Jednak najważniejsza kwestią w wykryciu korozji powinno być sprawdzanie podwozia i elementów nośnych pojazdu. Podwozie to tak zwany „fundament” naszego pojazdu, jeżeli jego stan będzie coraz gorszy to pojazd nie będzie się nadawać do eksploatacji. Dlatego tak ważna jest kontrola podłóg, sprężyn amortyzatorów, resorów czy progów, które służą nam do podnoszenia samochodu, gdy chcemy wymienić koło.

DSC_0450 mal

Miejmy to wszystko na uwadze, wymieniajmy te elementy, które mogą zagrozić naszemu bezpieczeństwu i osobom podróżującym z nami i przede wszystkim nie oszczędzajmy pieniędzy kupując tanie zamienniki lub części ze złomu.

Zapraszam do komentowania

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia