Honda Civic Ej2 perełka Piotrka

1026

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pit przyjął bardzo prostą zasadę, z racji tego że Honda słynie z bardzo dobrego prowadzenia się samochodu, to chciał to jeszcze udoskonalić. Okazało się, że na forum trafił na zakup grupowy, gdzie nabył zawieszenie marki AP Racing. Rozpórki – górna przednia 3 pkt oraz usztywnienia by jeszcze bardziej optymalizować prowadzenie i aby w efekcie uzyskać efekt, że auto prowadzi się jak przyklejone do nawierzchni.

IMG_8499

Po dłuższej przerwie i po dołożeniu paru groszy Pit mógł sprawić dla swojej Ej’ki nowe serduszko 🙂 Tym razem była to już topowa jednostka lecz świeża na rynku, a mowa to o K20A2 z Civica VII generacji EP3 Type-R 200KM z systemem I-VTEC. Jak w poprzednich zmianach wszystko pasowało do siebie P&P, tak tutaj Piotrek musiał robić wszystko od podstaw. Mocowanie silnika, przeniesienie napędu, układ zmiany biegów, układ dolotowy, wydech, elektryka itp.

Oczywiście wszystkie te rzeczy można kupić w Stanach lecz bardzo one zniechęcały właściciela Hondy. Zimowe wieczory spędzał w garażu na lekturze schematów elektrycznych i przed laptopem wertując fora anglo-języczne, bo nie ukrywajmy, tam można znaleźć najwięcej odpowiedzi na pytania i wątpliwości. Na wiosnę auto wyjechało w pełni sprawne.

IMG_8498

„Ktoś może sobie pomyśleć, po co się za to brałem skoro mnie nie stać na części?” – powiedział Piotrek. Ja jednak „zawsze szedłem trochę pod prąd, wyznaczając sobie nowe cele” – kontynuował. Mało kto by się spodziewał tej odpowiedzi 🙂

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia