Motor Show Truck w Poznaniu

0
45

Część poświęcona pojazdom ciężarowym na pewno przyciągnie na tegoroczne Motor Show w Poznaniu zarówno właścicieli firm transportowych, dealerów pojazdów, kierowców oraz wszystkich kochających klimaty truckerskie.

W Pawilonie czwartym oraz na przyległym parkingu zobaczymy wyjątkowo ciekawe trucki, między innymi amerykańską ciężarówkę Kenworth W 900. Dużym zainteresowaniem zwiedzających powinna cieszyć się także największa w Europie naczepa hotelowa, zbudowana przez firmę Łączyńscy z Gniezna.

Więcej przeczytacie tutaj:  Motor Show Poznań 2016

Tom Tech 3

Motor Show Truck w Poznaniu

Sobota na Motor Show Truck będzie zarezerwowana dla najbardziej popularnej dyscypliny wśród prawdziwych trakerów. Nie chodzi o piłkę nożną lub boks, a o siłowanie na rękę. W Poznaniu zostaną rozegrane pierwsze w tym roku zawody z cyklu Mobil Delvac Strong Traker. Zawodnicy wystartują w dwóch kategoriach – dla kierowców zawodowych oraz Open. Pierwsze turnieje Mobil Delvac Strong Traker z 2010 roku momentalnie spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród kierowców ciężarówek. Przez kolejne lata w eliminacjach uczestniczyły tysiące osób, a turniej zyskał miano najbardziej prestiżowych zawodów armwrestlingowych dla trakerów. Najlepszym zawodnikiem wszystkich edycji Mobil Delvac StrongTrakera jest Marcin Dudek. „Armwrestling nie jest wyłącznie sportem siłowym, a duży obwód bicepsa to za mało, żeby wygrywać turnieje „Mobila”. Liczy się technika, przygotowanie szybkościowe i wytrzymałościowe”.

mms_20160225_175010

Ponadto Fundacja Cooperatio wspólnie z MotoPomocni.pl zorganizuje pilotażowy konkurs w ratownictwie drogowym skierowany do uczniów szkół mechanicznych w całej Polsce.

Zobacz także: Jak często wymieniać wycieraczki?