Polowanie na klasyki – Polski Fiat 125p.

486

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zazwyczaj w cyklu „Polowania na klasyki” pojawiały się auta zaniedbane i zapomniane, często też u schyłku swojego życia w stanie kompletnego rozpadu, które już nigdy nie powrócą na nasze drogi. W tym wypadku miało być podobnie. Również wszystko zaczęło się od pozostawienia auta na dłuższy czas pod chmurką. Prawdopodobnie tak auto właśnie miało dokonać swego żywota. Lecz Adam mój internetowy znajomy odmienił bieg życia tego Fiata.

12959482_967867299929489_369804091_o

 

Tu gdzie miała zakończyć się historia tego auta paradoksalnie zaczęło się jego drugie życie.  Jak widzicie nie kłamałem, samochód beztrosko wrastał w ziemię. Na całe szczęście był dobrze widoczny z drogi co pomogło mu szybciej opuścić to miejsce. Ale jak to właściwie się zaczęło? Adam poszukiwał swojego samochodu marzeń. Chyba będzie najlepiej jak zacytuję jego słowa „Przed zakupem Fiata szukałem około pół roku. Mój budżet na samochód nie był zbyt wysoki, więc zwracałem uwagę przede wszystkim na egzemplarze z końca produkcji, a klasyk pozostawał w marzeniach. Wszyscy znajomi, rodzina wiedzieli, że szukam Fiata, a wiadomo, że od dziadka spod koca będzie najlepszy! Aut widziałem wiele, któregoś dna pojechałem oglądać kolejnego – teraz na szczęście okazał się strasznym złomem i nie wart był zachodu. Wieczorem siedzę zawiedziony kolejną porażką. Ale moi rodzice tego samego dnia poszli do znajomych – mieszkają pod Krakowem i tam mój tata wypatrzył wrastającego fiata w podwórko u sąsiada. Zorganizował mi telefon do gościa i dzwonię – fart! Jest na sprzedaż. Wsiadam na WSK i jadę oglądać. Fiacik około 2 lata stał pod chmurką, lakier matowy kiepsko, ale to jednak klasyk! Wąskie kierunki, chromowana atrapa – wszystko pięknie, cena jak za poloneza ideał! Jak będzie bardzo zgniły to najwyżej na części pójdzie. Umówione, że biorę. Zostało tylko zorganizować garaż, lawetę. Tydzień później stał już u mnie.”

pOlxxMm

Pierwszym właścicielem był najprawdopodobniej jeden z kierowników dzisiejszej Huty Sendzimira, niestety historii dokładnie z tego okresu nie znam – najprawdopodobniej był to samochód do codziennej jazdy – do pracy, z pracy, wyjazdy do rodziny, na wakacje. W 2003 roku zmarł pierwszy właściciel. Fiata odkupił od wdowy jego sąsiad. Wraz z kolegami miał ciekawy plan – objechać Polskie browary klasycznym samochodem. Niestety plan nie wypalił i fiat trafił na 10 lat do garażu. Potem już nie było dla niego miejsca, więc następne 2 lata stał na dworze. Do czasu aż nasz bohater Adam zabrał go pod swój dach. Oprócz w miarę oryginalnej formy samochód posiadał bardzo bogatą duszę – teczkę dokumentów zawierająca od faktury zakupu kończąc na ulotkach i fakturach z napraw.

zAwrpgbg

 

Tak historia będzie miała swój happy end. Fiacik dziś właśnie został finalnie polakierowany i teraz czeka na polerkę i składanie. Cieszymy się niezmiernie, że powróci na nasze drogi i będzie cieszył oko. Oczywiście jak każdy szanujący się projekt również i ten posiada swój własny funpage w twarzoksiążce NH Garage / nhgarageyt oraz kanał na YouTube  NH Garage Channel .

12512426_1253962361299872_346327810821984068_n

Żeby nie było, zobaczcie jak dobrze teraz ma się nasz bohater Fiat. Pięknie schnie i czekamy na efekt końcowy!

Zachęcamy do śledzenia profilu NH Garage i czytania moich poprzednich artykułów z cyklu Polowanie na klasyki – FSR Tarpan Honker.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia