Remonty na autostradach A2 i A4

227

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

MINOLTA DIGITAL CAMERA

Sezon wiosenny sprzyja pracom drogowców, którzy ruszają z remontami na autostradach. Trzeba liczyć się z utrudnieniami a prace zaplanowanie są do końca czerwca.

Remont na autostradzie A2

Ruszył właśnie remont 13 km odcinka autostrady A2 między węzłami Konin Wschód i Koło. Prace mają zakończyć się do końca czerwca. W miejscu remontu ruch w obu kierunkach odbywa się jedną jezdnią.

Remont polega na wymianie warstwy ścieralnej jezdni. Koszt prac szacowany jest na ok. 17 mln zł. W pierwszej kolejności wyremontowana zostanie jezdnia w kierunku Warszawy, a następnie w kierunku Poznania. – Utrudnienia potrwają do końca roku szkolnego – informuje Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wcześnie pisaliśmy o podwyżkach: Drożej za przejazd autostradą A2

Remont na autostradzie A4

W poniedziałek ma ruszyć z kolei remont opolskiego odcinka autostrady A4 który obejmie fragment jezdni w kierunku Wrocławia od węzła ,,Brzeg” do węzła ,,Opole Zachód”. Będzie to w sumie ok. 28 km trasy i prace potrwają także do końca czerwca. Gdyby warunki pogodowe lub inne nieprzewidziane okoliczności nie pozwoliły zakończyć remontu przed wakacjami, prace zostaną wstrzymane i dokończone będą we wrześniu.
Na lipiec i sierpień prace remontowe mają być przerwane, żeby nie utrudniać kierowcom przejazdów i nie przyczyniać się do korków w czasie, gdy w Polsce odbywać się będą Światowe Dni Młodzieży, podczas których spodziewany jest znacznie zwiększony ruch autokarowy.
Remont polegał będzie na wymianie warstwy ścieralnej jezdni i podzielony zostanie na cztery etapy, które potrwają po 3-4 tygodnie. – W każdym z etapów wyłączone z ruchu będą odcinki o długości od około 6,5 km do 9,3 km. Ruch w obu kierunkach będzie się wówczas odbywał drugą jezdnią autostrady – podaje Michał Wandrasz, rzecznik opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).
Rozpoczęcie prac zaplanowano na poniedziałek w godzinach przedpołudniowych w rejonie węzła Brzeg. W pierwszym etapie remontowane będzie blisko 6,5 km jezdni.

Apelujemy do kierowców o zachowanie na remontowanych odcinkach szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków na drodze.

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia