Złomowiska – cmentarze samochodów

314

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Cmentarze samochodowe to coraz bardziej widoczne miejsca w polskich miastach. Dla wielu ludzi jest miejscem ostatniego ratunku by znaleźć oryginalne części lub po prostu wyciągnąć jakiś samochodu spod szponów żyletek

złom

Sterty przerdzewiałych samochodów, potłuczonych w nich szyb i kałuże różnych smarów, to częsty widok złomowiska. Większość ludzi oddaje swoje auta ze względu na nieopłacalność remontu, lub po prosty wiek pojazdu. Sam często przyjeżdżam na złom i w zależności od szczęścia znajduje kilka dobrych rzeczy. Największym znaleziskiem była chyba nowa opona wraz z felgą do Trabanta 601 i felga wraz z oponą do Fiata 126 w stanie wręcz idealnym!

starg

Na złomie znajduje się bardzo dużo samochodów i znalezienie teraz starego lub w dobrym stanie klasyka graniczy z cudem. Problemem są też często rozmowy z właścicielem złomu, który nie chce sprzedać owego samochodu, a jeśli już nam się to uda to taki pojazd według ustawy:

USTAWA z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym

Rejestracja pojazdu wyrejestrowanego (brak dowodu rejestracyjnego) na podst. art. 79 ust. 4 pkt. 3 ustawy – Prawo o ruchu drogowym

Art. 79.

4. Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji, z wyjątkiem pojazdu:

1) odzyskanego po kradzieży;

2) zabytkowego;

3) mającego co najmniej 25 lat uznanego przez rzeczoznawcę samochodowego za unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;

4) ciągnika i przyczepy rolniczej;

5) wywiezionego z kraju lub zbytego za granicą.

załom

Jeśli chodzi o części, to większość właścicieli złomowisk nie robi problemu. Ponadto części możemy kupić dość tanio, a niektórzy sprzedawcy za nowe części żądają nie lada wielkie pieniądze.

Zobacz także: Honker – samochód w wersjach specjalnych

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia