Nasz samochód – co ujrzymy, gdy zdemontujemy zewnętrzny element?

1645

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nasz samochód z pozoru może wyglądać dość ładnie i zgrabnie. Nie dajmy się jednak zwieźć, to co na zewnątrz budzi zachwyt i zazdrość nie oznacza, że tak samo kolorowo jest pod na przykład zderzakiem

Jak dobrze każdy wie, nie da się od razu wykryć przykrych spraw w naszym samochodzie. Niektóre można łatwo zauważyć inne po prostu przez przypadek, przy okazji wymieniania części. Taki przypadek zobaczyłem dziś pod zderzakiem. Jak się okazuje jest to ostateczny czas by móc jeszcze uratować ten element. Nie lepiej jest z podłogą bagażnika, ale i to da się wyeliminować.

DSC_0468

Jak się dokładniej przyjrzeć, dopiero wtedy można zauważyć jak rozległa jest korozja elementu. Dla ciekawskich trzeba usunąć cały lakier tam gdzie są purchle i lekko wyjechać poza ten obszar, następnie oczyścić z korozji element aż do czystej blachy. Oczyścić z kurzu i odtłuścić miejsce, po czym nałożyć podkład najlepiej 2 razy i również 2 razy pomalować lakierem. Dla tych, którzy jednak wolą mieć spokojną głowę polecam dobry warsztat blacharsko-lakierniczy.

koro DSC_0469

 

Należy jednak pamiętać, że problem nie leży w głównej mierze na zewnątrz pojazdu, lecz również w wewnętrznych elementach, w tym przypadku nadkolu i to od niego należy rozpocząć naprawę.

Warto zobaczyć: Polerowanie samochodu – jak z lekka odmłodzić klasyka?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia