Uwaga, podwójny kierowca! Czyli jak bezpiecznie prowadzić samochód w ciąży?

236

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Już jesteś po etapie, kiedy cały świat wywrócił się do góry nogami? Oczywiście w pozytywnym sensie! Wiadomość o ciąży zmienia spojrzenie na wiele spraw. W tym również zaczynasz się zastanawiać nad swoją dotychczasową aktywnością. Czy prowadzenie samochodu będąc w ciąży, jest bezpieczne?

Prowadzić, czy nie prowadzić? Oto jest pytanie!

Na początku ciąży pojawia się wiele pytań dotyczących codziennego funkcjonowania. Wraz z rozwojem maleństwa i kolejnym miesiącem ciąży, można usłyszeć zewsząd sporne opinie na temat prowadzenia samochodu w takim stanie. Jednoznacznej odpowiedzi brak. Warto skonsultować tę wątpliwość z własnym lekarzem ginekologiem. Jeśli on nie widzi żadnych przeciwwskazań w aktywnym prowadzeniu auta, warto zwiększyć bezpieczeństwo poruszania się na drogach.

Co z tymi pasami?

Jednym z największych zagrożeń dla maleństwa jest ucisk wywoływany przez pasy. Wystarczy gwałtowniejsze hamowanie, by wrzynały się w brzuch, jednocześnie uciskając dziecko. Teoretycznie przyszła mama ma prawo do jazdy bez pasów bezpieczeństwa. Jednak w przypadku zderzenia lub wpadnięcia w poślizg, konsekwencje mogą okazać się tragiczne.

Zwiększając komfort jazdy, nie zapominając o bezpieczeństwie, wyposaż się w odpowiedni adapter do pasów bezpieczeństwa. Koszt takiego adaptera nie jest wysoki, a już zwiększa bezpieczeństwo Twoje i Twojego dziecka.

Zachowaj ostrożność

Prawidłowe ułożenie pasa bezpieczeństwa pod brzuchem (nigdy na brzuchu) jest tylko jednym z elementów zachowania ostrożności podczas jazdy. Nie zapominaj o upominaniu wszystkich pasażerów o zapinaniu pasów. Nigdy podczas jazdy nie rozmawiaj przez telefon, lepiej nie koncentruj się na szukaniu ulubionej stacji radiowej. Staraj się nie ruszać i hamować gwałtownie – w związku z tym nie przekraczaj dozwolonej prędkości, by uniknąć awaryjnego hamowania.

Już teraz jazda samochodem jest dla Ciebie sporym wyzwaniem? Zobacz jak się przygotować do jazdy z małym dzieckiem – Podróżujesz z dzieckiem? Przedstawiamy 5 gadżetów Must Have.

To będzie kolejna przygoda pozwalająca na zdobywanie cennych doświadczeń życiowych!

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia