Uwaga, podwójny kierowca! Czyli jak bezpiecznie prowadzić samochód w ciąży?

21

Już jesteś po etapie, kiedy cały świat wywrócił się do góry nogami? Oczywiście w pozytywnym sensie! Wiadomość o ciąży zmienia spojrzenie na wiele spraw. W tym również zaczynasz się zastanawiać nad swoją dotychczasową aktywnością. Czy prowadzenie samochodu będąc w ciąży, jest bezpieczne?

Prowadzić, czy nie prowadzić? Oto jest pytanie!

Na początku ciąży pojawia się wiele pytań dotyczących codziennego funkcjonowania. Wraz z rozwojem maleństwa i kolejnym miesiącem ciąży, można usłyszeć zewsząd sporne opinie na temat prowadzenia samochodu w takim stanie. Jednoznacznej odpowiedzi brak. Warto skonsultować tę wątpliwość z własnym lekarzem ginekologiem. Jeśli on nie widzi żadnych przeciwwskazań w aktywnym prowadzeniu auta, warto zwiększyć bezpieczeństwo poruszania się na drogach.

Co z tymi pasami?

Jednym z największych zagrożeń dla maleństwa jest ucisk wywoływany przez pasy. Wystarczy gwałtowniejsze hamowanie, by wrzynały się w brzuch, jednocześnie uciskając dziecko. Teoretycznie przyszła mama ma prawo do jazdy bez pasów bezpieczeństwa. Jednak w przypadku zderzenia lub wpadnięcia w poślizg, konsekwencje mogą okazać się tragiczne.

Zwiększając komfort jazdy, nie zapominając o bezpieczeństwie, wyposaż się w odpowiedni adapter do pasów bezpieczeństwa. Koszt takiego adaptera nie jest wysoki, a już zwiększa bezpieczeństwo Twoje i Twojego dziecka.

Zachowaj ostrożność

Prawidłowe ułożenie pasa bezpieczeństwa pod brzuchem (nigdy na brzuchu) jest tylko jednym z elementów zachowania ostrożności podczas jazdy. Nie zapominaj o upominaniu wszystkich pasażerów o zapinaniu pasów. Nigdy podczas jazdy nie rozmawiaj przez telefon, lepiej nie koncentruj się na szukaniu ulubionej stacji radiowej. Staraj się nie ruszać i hamować gwałtownie – w związku z tym nie przekraczaj dozwolonej prędkości, by uniknąć awaryjnego hamowania.

Już teraz jazda samochodem jest dla Ciebie sporym wyzwaniem? Zobacz jak się przygotować do jazdy z małym dzieckiem – Podróżujesz z dzieckiem? Przedstawiamy 5 gadżetów Must Have.

To będzie kolejna przygoda pozwalająca na zdobywanie cennych doświadczeń życiowych!