Filtr kabinowy- za co jest odpowiedzialny i kiedy go wymienić?

1410

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Większość filtrów kabinowych znajduje się pod plastikiem podszybia lub najczęściej za schowkiem blisko wentylatora. Zazwyczaj jest łatwo dostępny i nie potrzebujemy do jego wymiany specjalnych kluczy.

20160511_194718[1]W przypadku Astry należało zdemontować schowek.

Widzimy pomysłowość niemieckich inżynierów. Umieścili oni filtr kabinowy po lewej stronie wentylatora, za plastikiem zabezpieczonym trzema śrubami. Na szczęście nie jest trudno je odkręcić bo dostęp do nich jest wystarczająco dobry. W porównaniu z Fordem Focusem Mk1 gdzie filtr kabinowy jest w podszybiu, pod plastikiem który, nawet dotknięty przez małe dziecko łamie się i kruszy,tutaj na pewno pójdzie sprawniej.

20160511_194942[1]Po odkręceniu trzech śrub ukaże nam się filtr.

20160511_195957[1]Jak widać filtr swoje już zrobił. Dla porównania nowy.

 

Zanim włożymy nowy filtr warto skorzystać z produktów, które pozwolą nam częściowo pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z naszego nawiewu. Przyznam się, że używałem tego typu środka po raz pierwszy i nie liczyłem, że w jakiś sposób pomogą. Ale o tym dalej.

Zawsze do takich produktów podchodziłem z dużym dystansem bo przecież mechanik z maszyną do klimatyzacji odgrzybi nam to profesjonalnie , szybko i mamy tą pewność że nasze pieniądze nie pójdą na marne. Ale tak jak przy pierwszych śniegach wulkanizatorzy mają pełne ręce roboty tak i zakłady zajmujące się klimatyzacją, po pojawianiu się pierwszych cieplejszych dni, potrafią naszą wizytę zapisać na parę tygodni do przodu. Postanowiłem spróbować.

Kupiłem losowy produkt za 25zł. Przed włożeniem nowego filtra wziąłem się za pozbycie zapachu. Postępując według instrukcji, przygotowałem auto i zacząłem czyszczenie. Przed przystąpieniem do tego zabiegu należy pamiętać o kilku rzeczach:

  • dla bezpieczeństwa wyjąć zapalniczkę,
  • włączyć nawiew na maksa ustawiając chłodzenie,
  • (WAŻNE) włączyć obieg zamknięty,
  • po zabiegu dokładnie przewietrzyć auto,

Proces trwa 15 minut i nie wymaga naszego nadzoru.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia