3 proste ćwiczenia, które zadbają o Twój kręgosłup podczas długiej podróży

585

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

 

Wybierasz się w długą trasę samochodem? Już martwisz się o swój kręgosłup, szczególnie w odcinku szyjnym? Zachowując odpowiednią profilaktykę oraz pamiętając o trzech prostych ćwiczeniach podróż przebiegnie zdecydowanie przyjemniej, bez bólu kręgosłupa i narzekania.

Profilaktyka

 

Wyrobienie sobie zdrowych nawyków pomoże Ci przetrwać długą jazdę samochodem. Siadając do auta zawsze dosuwaj pośladki do końca siedzenia. Pamiętaj o odpowiednim ustawieniu fotela oraz zagłówka, by nie przybierać przygarbionej pozycji ze skulonymi ramionami. Rób częste przerwy, a na czerwonym świetle lub w korkach możesz spokojnie się przeciągnąć. Dobrym pomysłem będzie specjalna nakładka na fotel, prostujący Twoją pozycję, nakładka na zagłówek, masująca kark.

 

  1. Stoisz w korku? Rusz głową

 

Wcale nie w tym sensie, by wpaść na pomysł jak go ominąć. Wykonując ruchy głową na boki najpierw dotykając lewym uchem lewego ramienia, potem prawym uchem prawego ramienia, później zmieńmy kierunek ruchu głowy na przód – tył. W ten sposób mamy szansę na rozluźnienie mięśni karku.

  1. Koci grzbiet w oparciu o maskę

Twoim problemem są bolące plecy. Podczas postoju możesz stanąć blisko maski swojego samochodu, tak by oprzeć o nią swoje ręce. Przybierając taką pozycję możesz wykonać koci grzbiet, wypychając plecy ku górze. Dla równowagi, później staraj się „wpychać” plecy ku dołowi, robiąc odwrotność kociego grzbietu. Pomocne okaże się maksymalne wysunięcie bioder ku górze, oraz dłoni jak najdalej siebie.

 

  1. Krążenie ramion i przeciąganie

car4[1]

Nie musisz być znawczynią jogi, by móc skorzystać z dobrodziejstw rozciągania. Stań w lekkim rozkroku i staraj się dotknąć dłońmi nieba, nie odrywając przy tym swoich stóp od ziemi. Następnie, nie zginając swoich kolan, staraj się dłońmi dotknąć swoich stóp, lub chociaż kostek u nóg. Po kilku przeciągnięciach wykonaj krążenie ramion do przodu i do tyłu.

Boleści kręgosłupa nie są powodem Twoich zmartwień? Czeka Cię jazda samochodem, a Ty akurat jesteś w ciąży? Dowiedz się w tym artykule Uwaga, podwójny kierowca…, czy możesz w ogóle prowadzić i w jaki sposób zwiększyć swoje bezpieczeństwo podczas podróży.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia