Przegląd samochodu przed wakacjami

550

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Niebawem wyruszymy na swój długo wyczekiwany urlop. Żeby nic nie zakłóciło tych wymarzonych wakacji oraz długo wyczekiwanego wypoczynku, pierwszą rzeczą o której powinniśmy pamiętać przed wyjazdem jest przegląd naszego samochodu.

Niby nic takiego ale może nas to uchronić przed groźnym wypadkiem, awarią podczas podróży oraz kosztowną wizytą u mechanika, zamiast której z pewnością wolelibyśmy wizytę w restauracji bądź na plaży.

W tym artykule przedstawimy listę elementów, które można sprawdzić samodzielnie w zaciszu swojego garażu oraz takich do których sprawdzenia konieczny będzie przegląd w warsztacie samochodowym.

download2[1]

Światła samochodowe

Pierwszą istotną sprawą o której nigdy nie powinniśmy zapominać, jest sprawdzenie świateł samochodowych oraz jeśli to konieczne wymiana spalonych żarówek. Warto również zaopatrzyć się w dodatkowe żarówki w razie gdyby po drodze spaliła nam się podczas urlopu.

Taki przegląd możemy zrobić samodzielnie bez konieczności wizyty w warsztacie.

Uchroni nas to z całą pewnością przed mandatem za brak oświetlenia.

Opony

Przed wyjazdem warto również dokładnie sprawdzić stan bieżnika w oponach a także zwrócić szczególną uwagę czy nie są nigdzie uszkodzone. Jeśli zauważymy jakiekolwiek pęknięcia czy uszkodzenia należy taką oponę wymienić na nową. Również i ten przegląd możemy wykonać samodzielnie.

Płyny

Odpowiedni poziom płynów hamulcowego czy chłodzenia oraz stan oleju silnikowego, to kolejny przegląd który możemy wykonać sami. Jeśli zauważymy zbyt duży ubytek oleju silnikowego warto zajrzeć do warsztatu.

Układ chłodzenia

Niedostateczne chłodzenie silnika może go poważnie uszkodzić, dlatego powinniśmy na taki przegląd wybrać się do warsztatu.

Jeśli nasz samochód wyposażony jest w klimatyzację, przed wyjazdem należy uzupełnić poziom, sprawdzić szczelność, filtry oraz zdezynfekować układ klimatyzacji.

Zawieszenie, amortyzatory oraz hamulce

Kolejne elementy, które należy sprawdzić przed wyjazdem w warsztacie samochodowym.

 

Dokładna kontrolna i sprawdzenie stanu naszego samochodu w efekcie nie będzie kosztowała nas tyle, co poważna usterka spowodowana przez nasze zaniedbanie. Opłaca się zatem zrobić wakacyjny przegląd i cieszyć się niczym nie przerwanym urlopem z rodziną oraz bezpieczną i pewną podróżą.