Jak wybrać najlepszą trasę na nawigacji?

7039

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

najkrótsza trasa samochodowa na nawigacji
najkrótsza trasa samochodowa na nawigacji

automapa trasa szybka czy ekonomiczna, jaką trasę na nawigacji wybrać? najlepsza nawigacja nie wybierze za nas ustawień prowadzenia do celu. Zapoznajmy się najpierw z zasadą działania naszej nawigacji by świadomie dokonać wyboru np. najszybsza trasa

Jak wybrać najlepszą trasę – nawigacja opcje

Wybierasz się pierwszy raz w daleką trasę? Z jednej strony czujesz ekscytację, bo bardzo lubisz prowadzić samochód, ale z drugiej strony martwisz się, czy na pewno wybrana przez Ciebie trasa okaże się strzałem w dziesiątkę? By uniknąć jakichkolwiek wątpliwości zobacz, co oznaczają wszystkie trasy proponowane przez Twoją nawigację. Poznaj algorytm działania twojego urządzenia by nie być zaskoczonym co do kryteriów wyboru. Urządzenie wybierze pod kątem naszych wymagań ale musimy je wprowadzić w ustawienia auto mapy.

Jak wybrać najlepszą trasę – Trasa najszybsza

Nawigacja domyślnie dobiera nam trasy z możliwie największą dozwoloną prędkością. Dlatego nie zdziw się, jeśli ta propozycja będzie wyróżniała się większą sumą kilometrów. Za to jednak, trasa będzie prowadzić przez autostrady oraz drogi ekspresowe. Zanim zdecydujesz się na tę opcję, sprawdź czy na wskazanej opcji nie ma remontów dróg, a także korków spowodowanych wypadkami. Trasa szybka w nawigacji nie zawsze uwzględnia aktualną sytuację na drodze zwłaszcza remonty. Tu skorzystaj z listy utrudnień.

Jak wybrać najlepszą trasę – Trasa najkrótsza

Ewidentnie pokazuje trasę najkrótszą z możliwych. Jednak wskazanie takiej opcji wcale nie przekłada się na szybki czas dotarcia do celu. Często trzeba jechać drogami gminnymi, przejeżdżając przez rozmaite miejscowości, co zmusza nas do utrzymywania prędkości nie większej niż 50 kilometrów na godzinę. Zaletą takiej trasy jest omijanie korków oraz remontów dróg, które są częstym zjawiskiem na głównych trasach.

Jak wybrać najlepszą trasę nawigacji - trasa ekonomiczna w nawigacji
Jak wybrać najlepszą trasę nawigacji – trasa ekonomiczna w nawigacji

Jak wybrać najlepszą trasę nawigacji – Trasa ekonomiczna

Zależy Ci na tym, by dojechać do celu jak najtaniej? Nawigacja dobierze dla Ciebie trasę, która nie wymaga żadnych płatności na bramkach autostradowych. Dodatkowo średnia prędkość przemieszczania się do wyznaczonego celu, będzie dopasowana do ekonomicznego spalania. Nie będą to trasy ekspresowe, ale również ominiesz wielkie miasta wymagające od Ciebie ciągłego hamowania i ruszania.

trasa ekonomiczna w nawigacji
trasa ekonomiczna w nawigacji

Trasa krótka 4×4

Raczej nie wybieraj tej opcji, jeśli posiadasz samochód z bardzo niskim zawieszeniem. Polne drogi, a także dziurawy asfalt może kiepsko się skończyć dla Twojej podróży. Chyba, że lubisz ryzykować, ceniąc sobie przygody na drogach?

Trasa rekomendowana

Coraz częściej nawigacje proponują również trasę rekomendowaną. Polega ona na znalezieniu kompromisu pomiędzy trasą najkrótszą i najszybszą, omijając przy tym miejsca najczęściej zakorkowane, które znacznie spowalniają przedostawanie się do celu.

Wybierając się w długą drogę, zadbaj nie tylko o dobór najlepszej trasy, ale również swój kręgosłup. Wielogodzinne siedzenie za kierownicą na pewno da się mocno odczuć. Zobacz 3 proste ćwiczenia, które zadbają o Twój kręgosłup podczas długiej podróży.

 

Jakie ustawienia w nawigacji są wybierane przez Ciebie najczęściej? Czy zdarzyło Ci się wjechać w pole, mimo usilnych wskazówek na mapie?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia