Bezpieczna podróż z czworonogiem

181

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zbliżają się wymarzone wakacje, wyjeżdżając na urlop (i nie tylko) z naszym pupilem powinniśmy pamiętać o kilku kluczowych sprawach, dzięki którym cała podróż przebiegnie bez większych problemów.

Najlepiej będzie jeśli naszego psa do jazdy samochodem będziemy przyzwyczajać od małego szczeniaczka, jeśli nie mieliśmy takiej możliwości warto pomyśleć o tym na kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem. Unikniemy dzięki temu zbędnego stresu na który z pewnością nie chcemy narażać naszego pupila a cała podróż przebiegnie o wiele spokojniej.

Gadżety

Jeśli nasz czworonożny przyjaciel jest już obeznany z samochodem oraz sama jazda nie sprawia większych problemów, warto zainwestować w kilka przydatnych gadżetów, które z pewnością przydadzą się nam w ciągu całej wyprawy.

Pierwszym z nich i niewątpliwie jak najbardziej potrzebnym jest specjalna smycz samochodowa, zapobiegająca ucieczce psa z samochodu, czy wypadnięcia w razie wypadku. Uniemożliwi mu również swobodne przemieszczanie się po wnętrzu auta. Dzięki specjalnemu zapięciu pasującemu do sprzączki pasów, możemy przypiąć psa do fotela.

Koszt takiej smyczy mieści się w granicach 10 do 20 zł.

Kolejnym gadżetem chroniącym wnętrze naszego auta przed sierścią i innymi zabrudzeniami jest specjalny pokrowiec. Taka mata pasuje do większości samochodów, posiada wycięcia na zapięcie do pasów oraz co najważniejsze jest nieprzemakalna. Koszt takiej maty to ok. 100 zł.

photo-1463452689123-df7787f34cac

Przed podróżą ?

Z pewnością na kilka godzin przed planowanym wyjazdem nie powinniśmy podawać psu nic ciężkostrawnego do jedzenia. W żadnym wypadku nie podawajmy psu lekarstw przeznaczonych dla ludzi. Jeśli pies źle znosi jazdę samochodem powinniśmy udać się do gabinetu weterynaryjnego aby tam zostały przepisane odpowiednie leki. Przygotowane butelki ze świeżą wodą oraz czystą miseczkę powinniśmy zapakować w taki sposób aby w razie potrzeby mieć do nich łatwy dostęp.

Podczas jazdy

Unikajmy słuchania zbyt głośnj muzyki aby nie drażnić naszego czworonoga. Uchylanie okien i mocne wietrzenie wnętrza samochodu może spowodować groźne infekcje.

Podczas dłuższej podróży rozplanujmy kilka dłuższych postoi (co 2h) aby nasz pupil mógł rozprostować łapy i załatwić swoje potrzeby fizjologiczne.

Spokojnej podróży !

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia