Fiat 125p – biały kant Bartka

693

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Bartek posiada białego Fiata 125p rocznik 1988 silnik 1500 ccm od 2012 roku i jak podkreśla, może nie jest jakimś rarytasem kolekcjonerskim ale ma jedną ogromną zaletę – Jest Jego! Z każdym klasykiem często wiąże się ciekawa historia zakupu tak też było i w tym przypadku.

Bartek odkąd pamięta interesował się starymi samochodami, szczególnie naszej produkcji – „Zawsze gdy widziałem jakieś stare auto to robiłem mu zdjęcia, zaglądałem do środka. Zawsze chciałem mieć stary samochód! Zaraz po zdaniu egzaminu na prawo jazdy przeglądałem oferty aut do 1990r 🙂 Dopisało mi szczęście i kupiłem za symboliczne 100 zł białego maluszka. Byłem bardzo zadowolony z fiacika i niskim nakładem pieniędzy robiłem go stylistycznie pod siebie”.

Niestety po dłuższym użytkowaniu przyszedł czas pożegnać się z maluchem i kupić „normalny” samochód do jazdy. „Padło na Mazdę MX-3 – fajne żwawe auto, lecz ciągle w głowie miałem zakup dużego Fiata 😀 Niestety te modele były albo poza moimi możliwościami finansowymi albo to były same skorupy. Wracając do Mazdy, to jazda MX-trójką nie trwała długo, brak pieniędzy sprawił że trzeba było pozbyć się auta. Po tym czasie ze śmiesznym budżetem 1500 zł przeglądałem oferty ogłoszeń internetowych i miałem parę ciekawych aut, np. Opel Astra I czy Peugeot 106. Ogólnie miał być to samochód użytkowy dla mnie i mojej dziewczyny” – wspomina Bartek.

Zakup Fiata 125p

„Przeglądając oferty pojawił się na sprzedaż Fiat 125p w dosyć dobrym stanie i w moim przedziale pieniężnym! Nie ma innej opcji jadę! Wykonałem kilka telefonów po znajomych i rodzinie szukając transportu na już do miejscowości oddalonej o 60 km. Udało się! Mam transport i umówiłem się z właścicielem na obejrzenie auta. Gdy dojechaliśmy na miejsce mym oczom ukazał się biały Fiat 125p! Wiedziałem, że jeżeli ma przegląd i nie jest w tragicznym stanie muszę go mieć i tak się stało! Po szybkiej rozmowie spisaliśmy umowę i stałem się posiadaczem Fiata. W krótkiej rozmowie ze sprzedającym stwierdziłem, że dziewczyna będzie zła z mojego wyboru samochodu. Były już właściciel się zaśmiał i powiedział że też miał taką sytuację, jego narzeczona nie chciała z nim gadać po kupnie kanta lecz przeszło jej po tym jak zobaczyła jakie zainteresowanie na drodze wzbudza Fiat 🙂 Tak też było i w moim przypadku – Kupiłem samochód – Jaki? Opla? – Nie, zgadnij – Nie mów, że Fiata…Dumnie odpowiedziałem tak” – z uśmiechem opowiada Bartek.

Fiat 125p - biały kant 02

Fiat 125p - biały kant 03

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia