Wyniki konkursu Mazda Design 2016 – tym razem kobiety górą!

245

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

7. edycja konkursu Mazda Design dobiegła końca. W tym roku wpłynęło 551 prac konkursowych. Laureatkami okazały się bardzo zdolne projektantki, które nie pierwszy udowadniają swoje umiejętności designerskie.

Uczestnicy mieli możliwość zmierzyć się w trzech kategoriach : autostylizacja, twórczy recykling i stylizacje modowe z nakryciem głowy.  Walczyli oni o główną nagrodę – 10 000 zł lub prestiżowy kurs dla projektantów. Kto ją zdobędzie decydowało jury, w którego skład wchodzili m.in. dyrektor europejskiego ośrodka stylu Mazdy – Kevin Rice, przedstawiciele studia projektowego Kaniewski Design, redaktor naczelna magazynu Elle –Monika Stukonis,  a także wykładowca z wydziału wzornictwa na ASP i laureaci poprzednich edycji.

 

mazda desing 2016            mazda desing 2016

Nagroda Grand Prix w kategorii MX- 5 UNIQ: autostylizacja – Katarzyna Jastrzębska

Pierwsza z kategorii nie była łatwa, ponieważ jak twierdzi Kevin Rice „Mazda MX-5 sama w sobie jest dziełem sztuki”.- Uczestnicy mieli trudne zadanie, gdyż musieli zachować odpowiednie proporcje – chodziło o to, by za pomocą carwrappingu podkreślić charakter kultowego roadstera, nie przytłaczając go.  Zwycięski projekt oddaje ducha Mazdy MX-5, jej piękno i ekspresję, wpisując się równocześnie w myśl filozofii KODO: Dusza Ruchu – dodaje.

mazda desing 2016            mazda desing 2016

Nagroda Grand Prix w kategorii MX-5 SLOW DESIGN: twórczy recykling – Beata Nikolajczyk– Miniak

Całkiem nową kategorią w tegorocznym konkursie była slow design, czyli twórczy recykling. Miała ona na celu przeniesienie ducha Mazdy na przedmioty codziennego użytku. – Kategoria slow design miała uruchomić wyobraźnię uczestników. Autorka zwycięskiej pracy wykazała się innowacyjnym podejściem do projektowania.– ocenia profesor Jan Porębski z Akademii Sztuk Pięknych.

mazda design 2016          mazda design 2016

Nagroda Grand Prix w kategorii MX-5 FASHION: stylizacje z głową – Dorota Podgórska

Ostatnia z kategorii skupiona była przede wszystkim na zaprojektowaniu nakrycia głowy inspirowanym MX-5. –Projektanci musieli dostosować DNA swoich stylizacji do trendów i wymagającej kategorii. Poszukiwaliśmy świeżości, wizjonerskiego spojrzenia i odwagi w przełamywaniu konwencji. Zwycięskie stroje wpisują się w nasze oczekiwania. – podsumowuje Łukasz Jemioł.

WYRÓŻNIENIA
* W kategorii MX- 5 UNIQ: autostylizacja – Jarosław Maćków.
* W kategorii MX-5 FASHION: stylizacje z głową – Marek Gembicki.
* W kategorii MX-5 SLOW DESIGN: twórczy recykling – Jan Godlewski.

Wręczenie nagród odbędzie się na jesiennym pokazie mody Jemioła. Ze względu na wysoki poziom prac jury oprócz nagród głównych postanowiło wręczyć wyróżnienia w każdej kategorii.

 

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia