Sukces sprzedaży Mitsubishi Outlanderów PHEV

0
13
Mitsubushi Outlander PHEV

Mitsubushi Outlander PHEV zadebiutował w 2012 roku.

Od tego czasu sprzedano ponad 100 tysięcy sztuk tego modelu. Teraz cieszy się tak dużą popularnością, że zyskał status światowego bestsellera wśród samochodów elektrycznych z zasilaniem zewnętrznym PHEV.
Na całym świecie do tej pory sprzedno dokładnie 101.533 egzemplarzy tego modelu. Zdecydowanie najbardziej chętni na kupno tego auta są Brytyjczycy. Tam  ok. 20 % sprzedaży zanotowano właśnie w Wielkiej Brytanii, gdzie samochód zadebiutował dopiero w 2014 roku. – Ten doskonały rezultat odzwierciedla duża popularność , jaką Outlander PHEV cieszy się na całym świecie. Również klienci z Wielkiej Brytanii potwierdzili, iż model ten jest ich pierwszym wyborem w zakresie auta o ultra niskiej emisji zanieczyszczeń. Jest on bezsprzecznie najbardziej popularnym modelem plug-in w Wielkiej Brytanii – mówi dyrektor Mitsubishi Motors UK Lance Bradley. Pozostałe auta sprzedały się w krajach europejskich w ilości 44 477 sztuk, w Japonii – 33 730 egzemplarzy oraz w Australii – 2015 sztuk.

Mitsubushi Outlander PHEV
Mitsubishi Outlander PHEV to pierwszy na świecie hybrydowy SUV z elektrycznym napędem na 4 koła. Jest on bardzo wydajnym paliwowo i ekologicznie autem. Jego zasięg w trybie hybrydowym wynosi 865 km, a zasięg w trybie zeroemisyjnym 51 kilometrów, co w zupełności wystracza w codziennym funkcjonowaniu ( dojazdy do pracy, szkoły czy na zakupy). SUV ten może pochwalić się również swoim średnim zużyciem paliwa ( 1,8l/100km) oraz bardzo niską emisją CO2.

przeczytaj także Mitsubishi GT-PHEV w Paryżu