Mazda 3 z nowym silnikiem SKYACTIV-D 1,5l

1
21
Mazda 3 z nowym silnikiem

Oferta modelu Mazdy 3 w hatchbacku i sedanie została wzbogacona nowym silnikiem SKYACTIV-D 1.5 o mocy 105 KM, który jest zgodny z normą Euro 6.

Mazda 3 z nowym silnikiem

Z pewnością wzmocni on pozycję Mazdy 3 jako jednego z najatrakcyjniejszych modeli w segmencie samochodów kompaktowych.

             Silnik Mazda3 SKYACTIV-D-1.5L_3 Mazda 3 z nowym silnikiemsilnik Mazda3_SKYACTIV-D-1.5L_4 Mazda 3 z nowym silnikiemMazda 3 z nowym silnikiem

W silniku zastosowano ponadprzeciętnie niski współczynnik sprężania ( 14,8:1), a także specjalną turbinę o zmiennej geometrii.  Jego dużym atutem jest niska emisja spalin – przy średnim zużyciu paliwa 3,8l/100km emituje jedynie 99 g/km dwutlenku węgla. Zastosowana została również nowoczesna technologia Natural Sound Smoother, co powoduje znaczne zmniejszenie hałasu i wibracji silnika.

        Mazda 3 z nowym silnikiem             Mazda 3 z nowym silnikiem

Mazda 3 może się pochwalić również atrakcyjną konstrukcją SKYACTIV, czyli technologii odzwierciedlającej stylistykę KODO (Dusza Ruchu).

             Mazda 3 z nowym silnikiemMazda 3 z nowym silnikiemMazda 3 z nowym silnikiem

Jest ona jednym z najlżejszych przedstawicieli segmentu C – masa pojazdu zaczyna się już od 1185 kg. Ponadto można wyróżnić znakomite właściwości aerodynamiczne, komfortowo zestrojone zawieszenie i niskie zużycie paliwa. W modelu tym zastosowano także liczne, innowacyjne technologie wspomagające kierownice i zwiększające bezpieczeństwo m.in. system ostrzegania o przeszkodach przed pojazdem (FOW) , system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (LDWS) oraz adopcyjny układ utrzymywania stałej prędkości (MRCC).  Model ten uzyskał maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w testach Euro-NCAP. Prawdę mówiąc 105KM z półtora litra pojemności w dzisiejszych czasach nie jest wyczynem.

przeczytaj test Mazda CX-3 1.5 SKY-D 105 KM AWD