Testy Hyundai i20 R5 zakończone

0
307
Hyundai i20 R5

Hyundai Motorsport Customer Racing zakończył jazdy próbne modelu i20 R5 trwające od początku maja.

Już pod koniec zeszłego miesiąca auto Hyundai  i20 R5 zaliczyło udane jazdy próbne na asfalcie pod Turynem.  Tym razem Hyundai Motorsport przeprowadził jazdy próbne na Sardynii – zarówno na asfalcie jak i na szutrze.

Hyundai i20 R5

Program testów zakładał dwa dni jazd po asfalcie, a następnie trzy dni na drogach szutrowych. W czasie, gdy testerzy wykonują próby na różnych nawierzchniach, zespół przygotowuje drugi egzemplarz podwozia i 20 R5 nowej generacji – w związku z zaplanowaną na lato datą homologacji. Dzięki temu ekipa zbierze informacje z poprzednich testów i kontynuuje prace nad specyfikacją asfaltową, która będzie testowana w najbliższym czasie.

Hyundai i20 R5

Po ostatnim, ósmym dniu testerzy z Customer Racing wrócili do Alzenau. Jednak to koniec testów- będą one kontynuowane (zarówno na asfalcie jak i na szutrze) zanim specyfikacja samochodu zostanie zatwierdzona przed pierwszymi startami w wyścigach. – „ Osiem dni testów w ciągu dwóch tygodni było katorgą dla wszystkich, także dla samochodu. Wiedzieliśmy jednak, że musimy tego dokonać mając na uwadze napięty harmonogram prac konstrukcyjnych. Gdy dostaniemy drugie auto, będzie nam łatwiej – jeden egzemplarz przeznaczymy wówczas głównie do jazd próbnych na asfalcie, a drugi na szutrze.

Hyundai i20 R5 nowej generacji to samochód z turboładowanym silnikiem 1.6 z bezpośrednim wtryskiem. Wyposażony jest w ogranicznik dopływu powietrza 32 mm, współpracujący z pięciobiegową sekwencyjną skrzynią biegów zgodnie z wymogami tej kategorii.

jeśli interesują Cię auta firmy Hyundai przeczytaj koniecznie Hyundai i30 Nowej Generacji