Chevrolet Impala, lider wśród amerykańskich klasyków

1
93

Choć tak naprawdę do końca nie wiadomo skąd wziął się pomysł na znaczek słynnego Chevroleta, to stały się one niepodważalnie jednymi z najpopularniejszych samochodów wśród amerykańskich rodzin. Firma Chevrolet powstała dzięki połączeniu sił, twórcy General Motors Williamem C. Durantem a kierowcą wyścigowym Louisem Chervroletem. Już samo to połączenie wróżyło wielki sukces dla firmy. Tak też się stało.

Dzięki niezawodnym silnikom sześciocylindrowym Stovebolt Six oraz najnowsze na ówczesne czasy lakiery celulozowe, wystarczyły by zepchnąć przodującą markę Ford z piedestału.

Chevrolety były dobre i co najważniejsze były tanie. W dodatku miały wiele zastosowań. Pikapy znalazły uznanie wśród farmerów. W roku 1953 powstał Chevrolet Corvette, sportowy, nowoczesny i szybki. Każdy kolejny model był lepszy od poprzedniego.

Chervrolet Impala powstał w latach 1956. Od tamtego czasu został określony jednym z najbardziej luksusowych samochodów oraz był jednym z tych droższych. Zyskał wielką popularność dzięki bryle, drapieżnie wyglądające lampy oraz „skrzydła” wzdłuż tyłu pojazdu wyróżniały go na tle innych samochodów.

W latach sześćdziesiątych Impala znajdowała się w czołówce samochodów luksusowych i była nieco niżej niż Caprice (znacznie droższy model niż Impala, powstał w 1965r).

Jeśli wspomnieć o markach i modelach które mogłyby być konkurencyjne dla Chevroleta Imapli to byłyby to zdecydowanie Ford Galaxie i Plymouth Fury.

Chevrolet Impala był najlepiej sprzedającym się samochodem, spośród wszystkich wyprodukowanych przez General Motors i Chevroleta. W roku 1965, Chevrolet Impala został sprzedany w ponad 1 000 000 egzemplarzy, co jest wynikiem niemożliwym do pobicia przez inne marki. Dodatkowo został uznany za najlepiej sprzedający się model jaki kiedykolwiek powstał, od roku 1958 do 1996 sprzedano go w ilości 13 000 000 egzemplarzy.