VIP CROSS 2016 – wyjątkowe zawody, za kierownicą Mitsubishi znane osoby…

46
Mitsubishi VIP CROSS 2016

Mitsubishi VIP CROSS 2016

Mitsubishi VIP CROSS 2016   Mitsubishi VIP CROSS 2016   Mitsubishi VIP CROSS 2016

 

Już w niedzielę 5 czerwca odbędą się zawody VIP CROSS 2016, w których to znane twarze zmierzą się w ekstremalnej jeździe samochodami terenowymi pokonując rowy z wodą, błotne koleiny, karkołomne zakręty, strome z jazdy i podjazdy. Całe wydarzenie odbędzie się na terenie Wojskowego Instytutu Techniki Pancernej i Samochodowej w Sulejówku, a także na poligonie w Wesołej.

Mitsubishi VIP CROSS 2016   Mitsubishi VIP CROSS 2016   Mitsubishi VIP CROSS 2016

Rajd Mitsubishi VIP CROSS 2016 odbywa się co roku i biorą w nim udział powszechnie znane osoby. Ma on na celu propagowanie sportu motorowego oraz bezpieczną jazdę – ale jednym z głównych założeń rajdu jest pomoc charytatywna. Fundacja dzieci.org zorganizowała w Internecie aukcję jazd z gwiazdami takimi jak Jarosław Kret, Paweł Królikowski, Karolina Szostak czy Janek Ziobro. Zwycięzca aukcji zostanie zaproszony na zamkniętą imprezę VIP CROSS, gdzie razem ze znanym celebry tą przemierzą wytyczoną trasę najnowszym Outlanderem PHEV 2016.

Pieniądze z aukcji zostaną przekazane dzieciom, których ojcowie polegli podczas misji poza granicami kraju.

Mitsubishi VIP CROSS 2016   Mitsubishi VIP CROSS 2016   Mitsubishi VIP CROSS 2016

 

Jest to już 9. Edycja zmagań gwiazd na torze off-roadowym. W tym roku zawodnicy będą walczyli z trasą  za kierownicą Mitsubishi Pajero Adventure i nowego Mitsubishi L200 Monster. Obie terenówki wyposażono w dodatkowy pakiet akcesoriów do jazdy terenowej –m.in. zestaw sprężyn i amortyzatorów (podnosi zawieszenie nawet o 4 cm ), komplet stalowych 5 mm osłon silnika i skrzyni biegów, a także aluminiowe 17-calowe obręcze kół z oponami typu MT oraz reflektory dalekosiężne w technologii LED.

przeczytaj też Anna Cieślak i Jej nowe Mitsubishi – wywiad