Chip tuning – co to właściwie jest?

0
876

Twoje auto jest już dość wysłużonym pojazdem. Dlatego cały czas poszukujesz nowych sposobów na to, by usprawnić jego kondycję, podwyższyć parametry, a właściwie zachować je na nadal zadowalającym poziomie? Może warto zainwestować w Chip tuning. Co to dokładnie jest i na czym polega Chip tuning, dowiemy się o tym za chwilę.

Silnik ma moc

Każdy silnik, który pracuje w Twoim samochodzie, ma określoną moc. Jednak w każdym przypadku producent pamięta o zostawieniu pewnej rezerwy. Dlatego jeżdżąc na co dzień, mimo ustalonych parametrów, nie wykorzystujemy ich na maksymalną skalę.

Stosując Chip tuning możemy mieć gwarancję tego, że silnik da z siebie wszystko co może. Dokładniej mówiąc, sterownik silnika będzie mógł wydobyć jak najlepsze parametry, by jeszcze bardziej zmniejszyć ilość spalanego paliwa, zwiększyć moc silnika, a także wpłynąć na szybszy moment obrotowy.

Do wyboru posiadamy chipy dedykowane silnikom z turbinami, albo silnikom wolnossącym, które nie są wyposażone w kompresor powietrza. Wgrywanie programu nie ma znaczenia, w jakim miejscu dokładnie tego dokonamy. W tym przypadku liczą się efekty.

Zalety i wady

Oczywiście, jak każdy tuning, w tym przypadku również będzie posiadał swoje zalety oraz wady. Jeżeli zdecydujemy się wyłącznie na profesjonalny Chip tuning z dokonaną podczas montażu diagnostyką, to możemy przekonać się, iż nasze auto, na pewno na tym zabiegu, w żaden sposób nie ucierpi.

Chcąc zwiększyć funkcjonalność swojego auta, możemy zdecydować się także na zastosowanie praktycznych gadżetów. O tym więcej informacji można znaleźć w artykule „gadżety ułatwiające codzienne użytkowanie samochodu”. Gdyby Twoje auto miałoby jeździć jeszcze szybciej, spalać jeszcze mniej paliwa, czy chip tuning według Ciebie byłby dobrym rozwiązaniem?