Chip tuning – co to właściwie jest?

1004

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Twoje auto jest już dość wysłużonym pojazdem. Dlatego cały czas poszukujesz nowych sposobów na to, by usprawnić jego kondycję, podwyższyć parametry, a właściwie zachować je na nadal zadowalającym poziomie? Może warto zainwestować w Chip tuning. Co to dokładnie jest i na czym polega Chip tuning, dowiemy się o tym za chwilę.

Silnik ma moc

Każdy silnik, który pracuje w Twoim samochodzie, ma określoną moc. Jednak w każdym przypadku producent pamięta o zostawieniu pewnej rezerwy. Dlatego jeżdżąc na co dzień, mimo ustalonych parametrów, nie wykorzystujemy ich na maksymalną skalę.

Stosując Chip tuning możemy mieć gwarancję tego, że silnik da z siebie wszystko co może. Dokładniej mówiąc, sterownik silnika będzie mógł wydobyć jak najlepsze parametry, by jeszcze bardziej zmniejszyć ilość spalanego paliwa, zwiększyć moc silnika, a także wpłynąć na szybszy moment obrotowy.

Do wyboru posiadamy chipy dedykowane silnikom z turbinami, albo silnikom wolnossącym, które nie są wyposażone w kompresor powietrza. Wgrywanie programu nie ma znaczenia, w jakim miejscu dokładnie tego dokonamy. W tym przypadku liczą się efekty.

Zalety i wady

Oczywiście, jak każdy tuning, w tym przypadku również będzie posiadał swoje zalety oraz wady. Jeżeli zdecydujemy się wyłącznie na profesjonalny Chip tuning z dokonaną podczas montażu diagnostyką, to możemy przekonać się, iż nasze auto, na pewno na tym zabiegu, w żaden sposób nie ucierpi.

Chcąc zwiększyć funkcjonalność swojego auta, możemy zdecydować się także na zastosowanie praktycznych gadżetów. O tym więcej informacji można znaleźć w artykule „gadżety ułatwiające codzienne użytkowanie samochodu”. Gdyby Twoje auto miałoby jeździć jeszcze szybciej, spalać jeszcze mniej paliwa, czy chip tuning według Ciebie byłby dobrym rozwiązaniem?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia