Volkswagen Polo 1,2 TSI 110KM

874

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Volkswagen Polo 1,2 TSI 110KM

Volkswagen Polo 1,2 TSI 110KM

Kiedyś to najmniejsze auto Volkswagena teraz jest pomiędzy najpopularniejszym modelem czyli Golfem oraz najmniejszym czyli Up’em. Polo spełnia rolę Golfa dla młodzieży. Jest pełnoprawnym kompaktem choć jego rozmiary nie są zbyt duże ale funkcjonalność i przestrzeń są bez zarzutu, cena jednak jest niższa jak Golfa. Auto to występuje w różnych odmianach wyposażenia i silników i skrzyń biegów. My testowaliśmy 1200 cm³ na benzynę. Rozpiętość gamy jest duża od 60 KM do 110 KM ze skrzyniami od 5 biegów manual, po 7 biegów DSG. Volkswagen Polo 1,2 TSI 110KM
A teraz okiem technicznym

Volkswagen Polo 1,2 TSI 110KM

Volkswagen Polo 1,2 TSI 110KM – Silnik/skrzynia

Silnik to stary dobry znajomy ze Skody, Seata czy Audi, jeden z najszerzej stosowanych silników benzynowych z doładowaniem i wtryskiem bezpośrednim. Z pojemności 1200cm3 wyciśnięto 110KM już przy 5000 obr/min oraz 175Nm momentu obrotowego pomiędzy 1500 a 4000 obr/min. Takie zestawienie parametrów zapewnia bardzo dobrą dynamikę. Przy masie samochodu gotowego do drogi na poziomie 1135 kg sprawia że jazda jest czystą przyjemnością i spowoduje że nie będziecie się zastanawiali nad wyborem wersji silnikowej. Nasza „testówka” ma skrzynię biegów manualną o sześciu przełożeniach ale występuje też dwusprzęgłowy automat o siedmiu biegach. Jednak nie narzekaliśmy bo manual chodzi bardzo precyzyjnie. Przy tej elastyczności motoru nasze obchodzenie się z lewarkiem było sporadyczne ale i sprzęgło wykazuje lekkość obsługi, nawet w korkach nie męczy kierowcy.

Volkswagen Polo 1,2 TSI 110KM – Zawieszenie/koła/hamulce

Zawieszenie jest jak w większości aut z przodu na kolumnach McPherson, z tyłu zaś belka skrętna to już standard. Nasz Volkswagen Polo 1,2 TSI wyposażono w koła 215/40×17 i choć zawieszenie nie było specjalnie twarde to koła dają dodatkowy zapas pewności w zakrętach. Cierpi na tym trochę komfort ale opony z niskim profilem oznacza lepsze trzymanie się drogi na zakrętach, ale hamowanie jest bardziej skuteczne. Hamulce nie sprawiają wrażenia mocno sportowych hebli. Niemniej jednak  nawet przy specjalnych próbach przegrzania tarcz nie sprawiły wrażenia faddingu co w końcu w tym aucie jest miłym zaskoczeniem.

Volkswagen Polo 1,2 TSI 110KM

Volkswagen Polo 1,2 TSI 110KM

Volkswagen Polo 1,2 TSI 110KM – Ekonomia

I tu jest pewne rozczarowanie. O ile w trasie Volkswagen Polo 1,2 TSI przy spokojnej jeździe zgodnej z przepisami wystarczyło 4,5L/100km i nawet na autostradzie przy 140 km/h wystarczyło 7L/100km to w korkach… W mieście oczywiście udaje się zejść do 6L, Natomiast jeśli pozwolimy sobie trochę pohasać i użyć tych 110 KM – to może spotkać nas nie lada zdziwienie bo 9L/100km. Skąd w takim małym autku tak duży apetyt. Tu nasuwa się pytanie i dylemat, czy odpuszczamy sobie ekonomię ewentualnie uczymy się ecodrivingu, wybierzemy 90 KM w dieslu i będzie po kłopocie. Tyle że w dieslu nie ma tyle pary, nie ma tyle frajdy…

Volkswagen Polo 1,2 TSI 110KM

Volkswagen Polo 1,2 TSI 110KM – Babski punkt widzenia

Volkswagen Polo 1,2 TSI, autko super na pewno bardzo dobrze sprawdzi się w dżungli miejskiej. Samochód osobowy klasy aut miejskich jak klasyfikuje go sama firma Volkswagen. Jego nazwa pochodzi od nazwy elitarnej dyscypliny sportu więc pochodzenie zobowiązuje. Gabarytowo nie za duży, więc wszędzie się zmieści. Jednocześnie szybki i zwinny jest więc szansa, że na spotkanie spóźnimy się tylko przysłowiowe 15 min. Pomimo wspomnianych już małych gabarytów kanapa z tyłu jest w stanie pomieścić 2 osoby. To pozwala nam stwierdzić, że sprawdzi się jako auto rodzinne. Deska rozdzielcza i ogólnie całość środka jest wykonana z dość dobrych materiałów. Jedyne zastrzeżenia mamy do zużycia paliwa, niestety nie należy do najbardziej ekonomicznych.

Jeżeli w Volkswagen Polo 1,2 TSI ekonomia nie jest dla nas priorytetem to jak najbardziej zachęcam do posiadania tego samochodu. Z babskiego punktu widzenia kolor ma znaczenie zwłaszcza samochodu. Nasz testowy to czerwona perełka i wierzcie nie było osoby która przeszła obojętnie obok tego cacka. Czerwony może nie jest moim ulubionym kolorem, ale w przypadku tego samochodu na pewno się sprawdza.  Jak lakier do paznokci w kolorze czerwonym idealny. Jako ciekawostkę potraktujmy informację że według brytyjskich badań czerwony kolor jest najbardziej narażony na gołębie odchody, podobno jest wręcz znienawidzony przez te stworzenia. Na wszystko jest jednak rada, nie parkujemy pod drzewami oraz wystającymi dachami i myślę że ta zasada powinna dotyczyć wszystkich kolorów samochodów nie tylko czerwonych. Poza tymi wszystkimi niedogodnościami jak już będziecie w posiadaniu tego samochodu na pewno poczujecie się rewelacyjnie, a nam pozostanie życzyć tylko szerokiej drogi i bezpiecznej podróży.

Volkswagen Polo 1,2 TSI 110KM

Volkswagen Polo 1,2 TSI 110KM

Volkswagen Polo 1,2 TSI 110KM

zobacz też Golf Bluemotion 1,4 TSI DSG

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia