Senność podczas podróżowania autem

359

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Senność podczas podróżowania autem

Senność podczas podróżowania autem

Za każdym razem, gdy sięgamy po jakiś lek, możemy na dołączonej ulotce przeczytać, czy wywołuje on uczucie senności, przez co na przykład, nie może być stosowany przez kierowców. Nie musimy jednak zażywać żadnych medykamentów, by ostatecznie narzekać na opadające powieki. Zmęczenie, brak snu oraz wiele innych czynników, zwykle powodują, że najchętniej przyłożylibyśmy głowę do poduszki i oddalibyśmy się w objęcia Morfeusza. Co zrobić, jeżeli z jakiegoś powodu, nie możemy tego uczynić, ponieważ do pokonania mamy trasę?

 

Szybka drzemka

 

W podbramkowej sytuacji, kiedy jednak jesteśmy zmuszeni do jazdy, a zaczynają opadać nam powieki, najlepiej byłoby zatrzymać się na nocleg. Nie zawsze możemy sobie na to pozwolić. Zatem w takiej sytuacji, dawkę energii oraz świeżość dla umysłu, może dostarczyć nam krótka drzemka. Najlepiej jednak, by trwała ona od pół do półtorej godziny. Niektórzy uważają, że każde 15 minut będzie dla nas zbawienne. Dłuższa drzemka „na trasie” może spowodować u nas rozespanie, czyli wejście w głębszą fazę snu. Wtedy powrót do rzeczywistości będzie zdecydowanie trudniejszy. Wbrew pozorom, poziom koncentracji, może być niższy.

Bez możliwości drzemki a senność podczas podróżowania autem

Senność podczas podróżowania autem

Jeśli został nam do pokonania niewielki odcinek, a nasza senność nie jest jeszcze tak silna, pomocna może okazać się kofeina. Znajdziemy ją między innymi w mocnej herbacie, kawie z ekspresu, yerba mate, a nawet specjalnych cukierkach. Rzeczywiście kofeina działa blokująco na zmęczenie. Wtedy możemy poczuć napływ świeżości w swojej koncentracji.

 

Bardzo popularnym sposobem stosowanym przez kierowców na walkę z sennością są wszelkiego rodzaju napoje energetyczne. Rzeczywiście po nich poczujemy „kopa”, ale lepiej unikać tych sztucznych środków. Choćby dlatego, że są one głównym powodem wydobycia z nas pozostałych rezerw energii. Niestety później czujemy jeszcze większe zmęczenie.

 

Innym często stosowanym sposobem jest puszczenie zimnego nawiewu. Niektórzy preferują nawet puszczanie sobie chłodnego strumienia powietrza na bose stopy. Każdy kierowca, chociaż raz zmagał się z ciężkimi powiekami. Jakie Ty sposoby stosujesz, jeśli w czasie jazdy ściga Cię Morfeusz?

przeczytaj 5 sposobów na bezpieczną jazdę samochodem

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia