Nissan na rynku flotowym samochodów elektrycznych wzrasta

201

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nissan na rynku flotowym
Rok 2015 przyniósł Nissanowi wiele niespodzianek, szczególnie pod względem sprzedaży flotowej samochodów elektrycznych – zanotowano aż 45 procentowy wzrost w porównaniu z poprzednimi latami.
Marka sprzedała już ponad 20 00 tysięcy samochodów elektrycznych.

Nissan na rynku flotowym      Nissan na rynku flotowym Nissan LEAF

 

W zeszłym roku Nissan na rynku flotowym sprzedał 7500 egzemplarzy modeli LEAF i e-NV200 europejskim operatorom flotowym i samorządowym. Stanowi to aż 28% udziału we flotowym rynku pojazdu elektrycznych. Modele są wybierane przede wszystkim ze względu korzyści ekonomicznych – koszt jazdy na 1 km to niecałe 0,03 EUR (ok. 15gr). Również koszty serwisowania są znacznie mniejsze (ok. 40% niższe w porównaniu z pojazdami z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi).

 

Nissan na rynku flotowym Nissan LEAF      Nissan na rynku flotowym Nissan LEAF

Nissan na rynku flotowym

To wspaniałe, że popyt na samochody elektryczne wśród nabywców flotowych nieprzerwanie rośnie w miarę jak firmy starają się korzystać z wielu oczywistych zalet pojazdów z takim napędem. Nissan zatrudnił wielu specjalistów w dziedzinie flotowej sprzedaży samochodów elektrycznych. Teraz, po wprowadzeniu nowego Nissana LEAF 30 kWh z zasięgiem zwiększonym do 250 km klienci będą mogli wydłużyć trasy przejazdów i lepiej zaspokoić potrzeby swoich firm” – mówi dyrektor działu samochodów elektrycznych w Nissan Europe, Gareth Dunsmore.

Nissan LEAF – pierwszy wyprodukowany masowo beze misyjny pojazd – pozostaje najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym. Na całym świecie sprzedano już 220 000 egzemplarzy. W roku 2015 sprzedano ich 16 916, co stanowi nowy roczny rekord.

zobacz też Nissan Note 1,5 dCi Tekna bo to bardzo niedoceniona auto.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia