Nissan na rynku flotowym samochodów elektrycznych wzrasta

0
13
Nissan na rynku flotowym
Rok 2015 przyniósł Nissanowi wiele niespodzianek, szczególnie pod względem sprzedaży flotowej samochodów elektrycznych – zanotowano aż 45 procentowy wzrost w porównaniu z poprzednimi latami.
Marka sprzedała już ponad 20 00 tysięcy samochodów elektrycznych.

Nissan na rynku flotowym      Nissan na rynku flotowym Nissan LEAF

 

W zeszłym roku Nissan na rynku flotowym sprzedał 7500 egzemplarzy modeli LEAF i e-NV200 europejskim operatorom flotowym i samorządowym. Stanowi to aż 28% udziału we flotowym rynku pojazdu elektrycznych. Modele są wybierane przede wszystkim ze względu korzyści ekonomicznych – koszt jazdy na 1 km to niecałe 0,03 EUR (ok. 15gr). Również koszty serwisowania są znacznie mniejsze (ok. 40% niższe w porównaniu z pojazdami z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi).

 

Nissan na rynku flotowym Nissan LEAF      Nissan na rynku flotowym Nissan LEAF

Nissan na rynku flotowym

To wspaniałe, że popyt na samochody elektryczne wśród nabywców flotowych nieprzerwanie rośnie w miarę jak firmy starają się korzystać z wielu oczywistych zalet pojazdów z takim napędem. Nissan zatrudnił wielu specjalistów w dziedzinie flotowej sprzedaży samochodów elektrycznych. Teraz, po wprowadzeniu nowego Nissana LEAF 30 kWh z zasięgiem zwiększonym do 250 km klienci będą mogli wydłużyć trasy przejazdów i lepiej zaspokoić potrzeby swoich firm” – mówi dyrektor działu samochodów elektrycznych w Nissan Europe, Gareth Dunsmore.

Nissan LEAF – pierwszy wyprodukowany masowo beze misyjny pojazd – pozostaje najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym. Na całym świecie sprzedano już 220 000 egzemplarzy. W roku 2015 sprzedano ich 16 916, co stanowi nowy roczny rekord.

zobacz też Nissan Note 1,5 dCi Tekna bo to bardzo niedoceniona auto.