Mazda MX-5 RF na festiwalu w Goodwood…

0
75
Mazda MX-5 RF
Po światowej premierze w marcu w Nowym Jorku przyszedł czas na europejski debiut Mazdy MX-5. Odbyła się od ona rozpoczętym wczoraj Festiwalu Prędkości Goodwood 2016. Obok najlepiej sprzedającego się roadstera w historii na imprezie pojawi się również milionowy egzemplarz MX-5, a także modele MX-5 Spyder i MX-5 Speedster.

Czym zaskoczy nas Mazda MX-5 RF ?

Mazda MX-5 RF

Model ten jest charakteryzuje się (podobnie jak model poprzedniej generacji) składanym twardym dachem, który zamyka się i otwiera przyciskiem – nawet w czasie jazdy do 10 km/h. Co więcej, MX-5 RF posiada jeden z najszybszych mechanizmów składania dachu. Sylwetka nadwozia inspirowana jest stylem KODO – taka sama posiada model nowej generacji MX 5 z miękkim dachem.  Jeśli chodzi o układ kierowniczy i zawieszenie o podwyższonym komforcie wykazuje on podobne właściwości jezdne do swojej poprzedniczki.

Mazda MX-5 RF

Niedawno czwarta generacja MX-5 zdobyła tytuł Światowego Samochodu Roku i zwyciężyła w kategorii wzornictwa 2016. Poza tym, mimo ze dostępna jest dopiero od jesieni ubiegłego roku, otrzymała co najmniej 70 nagród. Nowa MX-5 RF ma pojawić się na europejskich salonach wiosna 2017 roku.

Przeczytaj o innych Mazdach na przykład Mazda 6 z roku modelowego 2017 już niedługo…