Wartburgiem na Nordkapp w Norwegii!

429

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Młodzi ludzie z okolic Trzcianki wpadli na dość nietypowy pomysł. Postanowili oni „zdobyć” najdalej wysunięty na północ fragment Europy – Nordkapp. Być może nic w tym nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że trasę liczącą około 7500 km mają zamiar pokonać leciwym już Wartburgiem 1.3.

mapa

Wszystko zaczęło się dość niewinnie kiedy to dwa lata temu postanowieniem noworocznym stał się udział w imprezie charytatywnej zwanej ZŁOMBOL. Trasa o długości kilku tysięcy kilometrów wiodąca przez Czechy, Austrię, Niemcy, Szwajcarię Włochy i Słowenię mimo poważniejszej awarii układu napędowego została ukończona. Złombol minął, a wyremontowane i ulepszone na potrzeby wyprawy auto oraz apetyt na tego typu podróże pozostał.

Wartburgiem na Norwegię 4

Długo się nie zastanawiając powstał pomysł wyjazdu na północ. Trasa prowadzić ma przez Litwę-Łotwę-Estonię-Finalndię aż do głównego celu jakim jest Nordkapp, na jej przejazd chcą przeznaczyć maksymalnie 5 dni. Postanowili tą część trasy zrobić „na strzała” z postojami na ewentualne remonty. Po zdobytym celu i noclegu na Nordkappie planowany jest 2 tygodniowy powrót przez krainę troli, Norwegię i odwiedzenie kliku najważniejszych osobliwości tego kraju: Trolltunga,Lofoty, Preikestollen czy Droga Atlantycka.

Wartburgiem na Norwegię 3

„W celu redukcji kosztów większość noclegów na dziko, zabieramy sprzet wędkarski by łowić makrele w celach konsumpcyjnych (oczywiście jeśli coś będzie brało), turystyczny sprzęt kuchenny i akcesoria niezbędne w obozowaniu. Jeśli chodzi o auto to najbardziej obawiam się ostrych podjazdów i zjazdów. Wszystkie naprawy i przeróbki wykonywałem osobiście by miec pewność, że w razie awarii nic mnie nie zaskoczy. A jak to będzie to zobaczymy” – planuje Jakub.

Wartburgiem na Norwegię 2

Wyruszyli dzisiaj 27 czerwca w trójkę: Monika (29 lat), Jakub (29 lat) oraz Grzesiek (25 lat).

Powodzenia i czekamy na relację po powrocie!

Zobacz także inną wyprawę: Norwegia, Grecja i Bałkany

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia