Polowanie na klasyki – FSO 125p.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

FSO 125p

Niedawno obchodziliśmy 25 rocznice zakończenia produkcji naszego Dużego Fiata. Tak więc każdy może zostać pełnoprawnym pojazdem zabytkowym lecz dziś nie będziemy rozmawiać o ” żółtych tablicach ”  ale o historii pewnego pięknego fiacika, o którym świat zapomniał. 

FSO 125p

FSO 125p

Wyprodukowany w 1986r na Warszawskim Żeraniu. Jak wszyscy pewnie spostrzegli surowe kanciate blachy zostały pokryte legendarnym już w Polsce kolorem o kodzie L87. Jednak dla wszystkich znany jest jako kość słoniowa. Kolor najczęściej kojarzony właśnie z Dużymi Fiatami, niemalże stał się już symbolem PRL-u.

FSO 125p

Auto od 1986 roku znajduje się w jednych rękach. Było aktywnie użytkowane do roku 1995. Później został postawiony ponieważ właściciel nie mógł już go normalnie używać. I tak stoi do dnia dzisiejszego.

FSO 125p

Oryginalny przebieg auta wynosi lekko ponad 80 tyś kilometrów. Ogólnie auto jest w naprawdę dobrej kondycji. Posiada standardowe usterki dla tego modelu oraz ma troszkę niegroźnej korozji. Lekko nadgryzione progi oraz gdzieniegdzie nadkola. Auto do samego końca było w pełni sprawne.

FSO 125p

Tak jak wspominałem auto znajduje się ciągle w jednej rodzinie lecz jego pierwszy prawdziwy właściciel zmarł rok temu. Jego marzeniem było aby jego wnuczek odremontował Fiata ale niestety nie doczekał tego momentu :/ Możemy tylko was zapewnić, że Fiat już jest przygotowany do renowacji a właścicielowi życzymy wytrwałości w dążeniu do celu. Zapraszamy również do czytania innych artykułów Polowanie na klasyki – Jawka.

Brak postów do wyświetlenia