Polowanie na klasyki – FSO 125p.

0
190
FSO 125p

Niedawno obchodziliśmy 25 rocznice zakończenia produkcji naszego Dużego Fiata. Tak więc każdy może zostać pełnoprawnym pojazdem zabytkowym lecz dziś nie będziemy rozmawiać o ” żółtych tablicach ”  ale o historii pewnego pięknego fiacika, o którym świat zapomniał. 

FSO 125p

FSO 125p

Wyprodukowany w 1986r na Warszawskim Żeraniu. Jak wszyscy pewnie spostrzegli surowe kanciate blachy zostały pokryte legendarnym już w Polsce kolorem o kodzie L87. Jednak dla wszystkich znany jest jako kość słoniowa. Kolor najczęściej kojarzony właśnie z Dużymi Fiatami, niemalże stał się już symbolem PRL-u.

FSO 125p

Auto od 1986 roku znajduje się w jednych rękach. Było aktywnie użytkowane do roku 1995. Później został postawiony ponieważ właściciel nie mógł już go normalnie używać. I tak stoi do dnia dzisiejszego.

FSO 125p

Oryginalny przebieg auta wynosi lekko ponad 80 tyś kilometrów. Ogólnie auto jest w naprawdę dobrej kondycji. Posiada standardowe usterki dla tego modelu oraz ma troszkę niegroźnej korozji. Lekko nadgryzione progi oraz gdzieniegdzie nadkola. Auto do samego końca było w pełni sprawne.

FSO 125p

Tak jak wspominałem auto znajduje się ciągle w jednej rodzinie lecz jego pierwszy prawdziwy właściciel zmarł rok temu. Jego marzeniem było aby jego wnuczek odremontował Fiata ale niestety nie doczekał tego momentu :/ Możemy tylko was zapewnić, że Fiat już jest przygotowany do renowacji a właścicielowi życzymy wytrwałości w dążeniu do celu. Zapraszamy również do czytania innych artykułów Polowanie na klasyki – Jawka.