Seat Ateca TSI, jak połączyć piękno z bezpieczeństwem!

0
319
Seat Ateca TSI
Seat Ateca TSI otrzymał pięć gwiazdek w prestiżowych testach bezpieczeństwa Euro NCAP m.in. w zakresie bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów, ochrony pieszych oraz skuteczności działania systemów wspomagania. Model ten sprostał najwyższym standardom uzyskując maksymalną notę.

seat ateca

W osiągnięciu takiego wyniku zdecydowanie pomogły zaawansowane systemy bezpieczeństwa, które są dostępne nawet w podstawowej wersji auta. Są to m.in. system awaryjnego hamowania Front Assist z możliwością rozpoznawania pieszych czy system monitorowania pasa ruchu. Pod uwagę wzięto również dużą liczbę poduszek powietrznych (aż 7), a także zamontowane napinacze utrzymujące pasy bezpieczeństwa, które w momencie wypadku zapewniają ograniczenie ruchu pasażera.

Seat Ateca TSI

Nowy SUV to Seat Ateca TSI hiszpańskiego producenta  gwarancją maksymalnego bezpieczeństwa gwarantuje też komfort i wygodę jazdy. Wyjątkowy wygląd a przede wszystkim przystępność cenową.  Model ten zaprezentował się na rynkach w Niemczech i Hiszpanii tuż przed rozpoczęciem lata. Po wakacjach ma pojawić się również u nas. Dostępny on będzie z silnikami benzynowymi i diesla (85kW/115KM do 140kW/190KM). Z napędem na przednią lub obie osie oraz zarówno dla miłośników manualnej skrzyni biegów jak i automatów. Seat zadbał też o dodatkowe udogodnienia m.in. pełne światła LED. Innowacyjny Traffic Jam Assist, Emergency Assist a także różnorodne systemy rozrywki i informacji wyświetlane na 8-calowym ekranie dotykowym.

          Seat Ateca TSI          Seat Ateca TSI

Ateca to prawdziwy SUV z silnych DNA Seata. Jest wprost stworzony do jazdy po mieście, ale świetnie spisuje się też w nierównym terenie. Oferuje wyjątkowe wrażenia dzięki szerokiej gamie nieocenionych rozwiązań technologicznych – mówi wiceprezydent Seata, Matthias Rade. Zobacz także inne auta marki Super Auto dla super kobiet czyli nowy Seat Mii by COSMOPOLITAN